Online Girişim
Para Kazanma Sanatı

Oyun Oynayarak Para Kazanmak

15

Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Oyun oynamak pek kişinin boş zamanlarını değerlendiği bir ortam olsa da bu mecralardan oyun oynayarak para kazanmak mümkündür.
Oyun oynayarak para kazanmak hem eğlenmenizi hem de eğlenerek geçirdiğiniz vakti gelire çevirmenizi sağlayabileceğiniz bir yöntemdir. Kişiler akıllı telefonları ya da bilgisayarları üzerinden kimi zaman saatlerce oyun oynamaktalar. Oyun mecrasında hem karşılık hem grup olarak hem de tek başınıza oynayabileceğiniz pek çok seçenek de mevcuttur. Hal böyle olunca oyun oynamak adeta bir tutkuya dönüşerek insanların vakitlerinin çok uzun bir bölümünü oyun oynayarak geçirmeleri de kaçınılmaz olmuştur. Oyun oynamak neredeyse herkesin ilgi alanına giren bir meseledir.

Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Oyun oynarken harcadığınız vakti kendiniz için ek gelire çevirebileceğiniz pek çok imkanınız bulunmaktadır. Çeşitli internet siteleri ve uygulamalar bu konuda sizler için adeta eşsiz bir hizmet sunmaktadır. Hem eğlenmek hem de eğlenerek para kazanmak muhtemelen kariyer planınızda yoktur. Ancak oyun oynamayı gerekli ekipmanlar ve yapacağınız pratiklerle profesyonele taşıdığınız takdirde geçiminizi sağlayacak kadar gelir elde etmeniz hatta refah seviyesinin üstünde yaşamanız da mümkündür.
Oyun Oynayarak Para Kazanma Yolları
Günümüzde neredeyse her şeyin dijitale taşınması ile birlikte yeni iş kolları da ortaya çıkmıştır. Bu yeni iş kolları sayesinde dijital ortamda pek çok yolla gelir elde etmek mümkündür. Oyun tutkuları için oyun oynayarak para kazanma yolları da bunlardan biridir. Kişiler oyun oynamayı profesyonel ekipmanlarla gerçekleştirdiği zaman ciddi kazançlar elde etme şansını yakalarlar. Oyun oynayarak gelir elde edebileceğiniz pek çok yöntem bulunmaktadır.

Oyun Oynayarak Para Kazanmak 2

Oyun Yayıncılığı Yapmak

Yayıncılık yapmak Türkiye’de uzun yıllardır var olsa bile son yıllarda popüler olmuştur. Kameranın karşısına geçerek çeşitli içeriklerde canlı yayın yapabilmenizin mümkün olduğu yayıncılık sayesinde günümüzde yüksek miktarda kazanç elde edip bunun yanı sıra dijital mecralarda popüler biri olabilirsiniz. Oyun yayıncılığı yapmak da yayıncılık türlerinden biridir. Yayın yapabileceğiniz pek çok platform bulunsa da kazanç elde etmek istiyorsanız yayınlarınızı mutlaka popüler bir canlı yayın açma uygulamasından gerçekleştirmeniz gerekir. Aksi halde izlenmeleriniz düşük olacağı için hedeflediğiniz kazancı elde etmeniz pek de mümkün olmayacaktır. Oyun yayıncılığı yapmak için önce bir uygulamaya üye olmanız gerekmektedir. Bu uygulamalarda canı yayın açmak çoğu zaman ücretsizdir. Hesap oluşturup yayın açtıktan sonra ekrana bilgisayar ekranınızı yansıtmak suretiyle oynadığınız oyunun izleyicileriniz tarafından görüntülenebilmesini sağlarsınız. Oyunda ne kadar profesyonel olursanız ya da ne kadar ilgi çekici oyunlar oynarsanız izlenmeniz haliyle de elde ettiğiniz gelir o oranda artış gösterecektir. Canlı yayın platformlarında insanlarla anlık etkileşimde kalabiliyor olmanız sayesinde izleyicilerin yayınınızı beğenip beğenmediklerini de verilen reaksiyondan anlayabilirsiniz.
Evden Günlük 100 TL Kazanmak

Oyun Video İçeriği Çekmek

Oyun oynayarak para kazanabileceğiniz yollardan biri de oyun oynarken çektiğiniz videoyu ünlü video platformlarına yüklemektir. Özellikle Youtube üzerinden oyun video içeriği çekip yüklediğiniz zaman kısa süre içerisinde pek çok kullanıcıya ulaşmaktadır. Oyun video içeriği çekmek için belirli ekipmanlara sahip olmanız gerekmektedir. Devam eden süreçte videolarınız yükledikçe izlenme sayısı kadar gelir elde edebilirsiniz. Oyun videosu içerikleri genelde zaman alan videolardır. Görüntü kalitesi ve video üzerinde yapılacak düzenlemeler bazen sizler için yorucu olsa da kitleniz büyüdüğü takdirde yalnızca oyun oynayıp oyun kayıtlarınızı paylaşarak yüksek miktarlı gelir elde edebilmeniz mümkündür. Bu platformlardan abone, beğeni ve yorum sayısı kanalınızın büyümesi adına önemli noktalardır. Bu sebeple farklı ve kaliteli oyunlar üzerinden videolar çekmeye özen gösterirseniz kazancınızı o kadar hızlı yükseltirsiniz. Böylece oyun video içeriği çekmek ve yüklemek size nakit para olarak dönecektir. Oyun videolarından para kazanmak sizler için de keyif alarak yapabileceğiniz bir meslek türüdür.

Oyunda Kazanılan Eşyaları Satmak

Oyun platformlarında genelde iç pazar vardır. Bu iç pazar üzerinden oyun içerisinde yine oyun onayarak kazandığınız eşyaları satabilirsiniz. Üstelik burada sattığınız eşyalar size gerçek hayatta nakit olarak dönüş yapmaktadır. Bu yöntemi en çok savaş oyunlarında kullanmanız mümkündür. Örneğin ulaşılması zor bir silahı elde ettiğiniz zaman bu silaha sahip olmak isteyen binlerce kullanıcı olacaktır. Silahın başka hesaba transferi mümkün olduğundan bu silahı uygulama içi pazarda gerçek anlamda satarak para kazanabilirsiniz. Ancak oyunda kazanılan eşyaları satmak için o oyunda mutlaka profesyonel olmanız ve herkesin erişemediği eşyalara erişmeniz gerekmektedir. Erişim sağladığınız takdirde pazarda belirlediğiniz fiyattan satışa sunabilirsiniz. Bu yöntem yasal bir yöntem olduğundan sonrasında hiçbir mağduriyet yaşamazsınız. Çünkü oyun içi pazarlar bu eşyaların satılabilmesi adına kurulmuş pazarlardır.

Ödev Yaparak Para Kazanmak

E-Spor Turnuvalarına Katılmak

Pek çok popüler futbol oyunu uygulamasında uygulama içerisinde ücretli turnuvalar düzenlenmektedir. Bu turnuvalar katılmak ücretsizdir ancak kazandığınız zaman yüklü miktarda ödül alabilme şansınız vardır. Ancak e-spor turnuvalarına katılmak için hem oyunda iyi bir oyuncu olmanıza hem de iyi oyuncularla kurulmuş bir takıma sahip olmanız gerekir. Takımınızla birlikte turnuvaya katıldıktan sonra turnuvayı galip bitirirseniz çeşitli para ödüllerini kazanabilirsiniz. Bu ödül miktarları bazı turnuvalar için oldukça yüksek olmaktadır. 100.000 dolar ve 1 milyon dolar ödül koyan turnuvalar da mevcuttur. Bu sebeple bu oyunlardan birinde kendinizi geliştirmiş olmanız gelir elde edebilmenizi sağlar.

Oyunları Test Etmek

Büyük oyun firmaları tasarladıkları oyunları piyasaya sürmeden önce oyunun içindeki hataları fark edebilmek adına mutlaka test etmektedir. Bu firmaların oyunları test edebilmeleri adına test ekipleri mümkündür. Test ekibine katılmak için dünyanın her yerinden başvuru yapılmaktadır. Henüz piyasaya çıkmamış yeni bir oyunu test edip fark ettiğiniz hataları şirkete raporlayarak da gelir elde edebilirsiniz. Bu yöntem çerçevesinde de oyun oynayarak para kazanmak oldukça eğlenceli ve kolay olacaktır.


15 Yorumlar
 1. Kaan azad diyor

  Ben yapmak istiyorum nasıl yapıcağım

 2. İhsan diyor

  Para kazanmak istiyorum

 3. burak diyor

  yardımcı olurmusunuz paraya ıhtıyaım var

 4. Dilara diyor

  Merhabalar ek gelir için oyun oynayarak para kazanmak istiyorum geri dönüşlerinizi bekliyorum.

 5. Yasin efe diyor

  Ben oyun test etmek istiyorum ve e-sport turnuvalarına katılmak istiyorum

  1. Hamza diyor

   Merhaba ben oyunları test ederek para kazanmak istyorum

 6. Efe Hüseyin diyor

  Ben çok iyi yaparım

 7. MERT diyor

  Ek gelir için oyun oynamak istiyorum geri dönüşünüzü bekliyorum

 8. Ömer diyor

  Sa ne yapmam gerek ?

 9. Süleyman ay diyor

  Ben çok oyun oynayan birisiyim ve genellikle her oyunda iyiyimdir ve bunu gelire çevirmek istiyorum e-spor turnuvaları olsun oyun deneme olsun yaparım

 10. Hakan diyor

  Merhaba oyunları test ederek ek gelir sağlamak istiyorum günümün 10 saatini oyun oynayarak geçirdiğim için bu işe kendimi uygun olduğumu düşünüyorum

 11. Zeynep diyor

  Paraya ihtiyacım var

 12. umut diyor

  para kazanmak istiyorum

 13. Mahmud diyor

  Para kazanmak istiyorm ulasirmisniz

 14. esf diyor

  para lazım

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.