Online Girişim
Para Kazanma Sanatı

Nft Yapıp Satarak Para Kazanmak

5

Nft Yapıp Satarak Para Kazanmak

 

Nft yapıp satarak para kazanmak isteyenler yazımıza göz atarak bu alan hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilir.
Nft yapıp satarak para kazanmak için öncelikle nft nin ne olduğunun bilinmesi gerekir. Nft, içinde bulunan ft blockchain sistemi içinde takas edilebilecek varlık ya da paradır. Nft ise bunun tam tersi olan bir işlemi kapsar. Yani dönüştürülemez bir işlemi kapsar da denilebilir. Şöyle de dile getirilebilir. Dönüştürülemez, takas edilemez ve fiziksel olmayan para olarak da algılanabilir. Bu alanda takas edilebilen yani değiştirilebilen şeyler ft olarak işlem görür. Nft ise belli bir varlığın takas edilemeyecek seviyede olmasına işaret eder.

Günlük 10 Dolar Kazandıran İş Fikirleri

Nft Varlığının Karşılığı

 

Nft karşılığı her zaman para ya da değerli bir varlık değildir. Nft karşılığı bitcoin ya da sanal herhangi bir para olabilir. Bunun dışında daha çok sanatsal olan ürünler daha çok ön plana çıkar. Çünkü değerli olan sanatsal bir ürünün de karşılığı olmaz. Yani herhangi bir şey ile değiştirilip dönüştürülmesi söz konusu olmaz. Bu alanda alım satım sürecinde belli bir varlığının karşılığının olması talep edilir. Mesela 100 dolar başka bir fona 2 tane 50 dolar olarak dönüştürülebilir. Üstelik değerinden de hiçbir şey kaybetmez. Ancak sanatsal bir ürün tektir. Bu yüzden istense de bir karşılığı olmaz.
Nft bu alanda sanatsal ürüne değil onun değerine karışır. Yani sanatsal olan bir ürün ne ediyorsa onu almak ister. Nft değeri bu alanda sanatsal olan bir ürünün eş değeri ne ise doğrudan onu alır. Yani eş değerin altında bir alım gerçekleşmez. Bunun ise yine sanal alanda yapar. Yani sanal para ile tüm bu işlemler gerçekleşir. Nft tam olarak da alım satım sürecini bu şekilde gerçekleştirir. Yani mali değeri olmayan değerli bir ürünü mali bir değere dönüştürmeye çalışır. Böylece alım satım sürecinde istenen sonuca ulaşılmış olunur. Özelikle de satılamayan değerli birçok eşya var. İşte bu tür eşyalar bu yolla mali bir değere dönüşür.

Nft Yapıp Satarak Para Kazanmak 2

Sanal Para Üzerinden Alım Satım

 

Nft yaptığı her işlemi sanal para üzerinden yapar. Sanal para dendiği zaman akla ilk olarak coin gelir. Bu alanda kullanılan coinler sanal para birimi olarak işlem görür. Coinlerin değeri de tıpkı gerçek para kadardır. Yani gerçek paranın altında bir değeri yoktur. Aradaki en temel fark bu paraların sanal bir ortamda değer kazanmasıdır. Bugün teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok iş ve yatırım zaten sanal ortamda gelişmekte. Bu da doğrudan coinlerin çoğalmasında etkili olmuştur. Coinler bugün yatırım yapılan devasa bir alana dönüşmüş durumda. Bu yüzden nft alanı için de vaz geçilmez bir değere sahip.
Nft alanında coinler daha çok işlem görür. Nft alım satım alanında coinler çok fazla ticari bir yapıya dönüşür. Bugün nft alanında belli bir varlığın değeri gerçek para ile örtüşür. Daha sonra bu değer ne ise doğrudan coin üzerinden hesaplanır. Yani coin değeri de gerçek para değeri ile eş değerdir. Bu yüzden nft üzerinden değiştirilemez ve dönüştürülemez olan her bir ürün doğrudan coin sanal parası ile birlikte belli bir değere dönüşür. Böylece alım satım süreci de sağlıklı bir şekilde tamamlanmış olur. Yani nft tam da bunu mümkün kıldığı için ön plana çıkar. Sadece parasal değeri olan şeyleri değil sanatsal satılamaz şeyleri de belli bir para değerine dönüştürür.

Mail Hesabı Açarak Para Kazanmak

Nft Sistemi

 

Nft sistemi çok da karmaşık bir sistem değil. Öncelikle bir grafik ya da sanatsal bir şeyi satın alıyorsunuz. Daha sonra ethereum blok denilen bir alanda sanal bir cüzdan oluşturuyorsunuz. Nft nizi satım alanına koymak için blockchainde bir nft Pazar yerine kaydoluyorsunuz. Pazar yerine cüzdanınızı bağlıyorsunuz. Eseri de buraya yüklüyorsunuz. Buraya yüklerken bir bedel ödüyorsunuz. İsim ve açıklama da yazıyorsunuz. Belli bir komisyon oranı belirliyorsunuz. Eserin satış fiyatı buradan belirleniyor. İşte tüm bu yöntemlerle alım ve satım sürecini tamamlamış oluyorsunuz. Üstelik çok kısa sürede bunları yapabilirsiniz. Yani nft sistemi karmaşık olmadığı için anında her işlemi yapmak mümkün.


5 Yorumlar
 1. Tunahan diyor

  Ben sevdim katılmak istiyorum

  1. Efe diyor

   Ben bu siteyi sevdim katılmak istiyorum

 2. Tunahan diyor

  Nasıl katılacağım

 3. Sami diyor

  İyiii

 4. Sami diyor

  Cok ii

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.