Online Girişim
Para Kazanma Sanatı

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Müzik Dinleyerek Para Kazanma

2

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

İnsanlar bazen hayatta zor günler geçirirler ve yaşanmaması gereken bir şeyler yaşamak zorunda kalabilirler. Kimisi ise, aşk acısı çeker veya bir yakınını kaybeder. Türk milleti olarak müziği severiz. Derdimizi hafifletmekle kalmaz, modumuzun da yükselmesini sağlar. Aynı zamanda motivasyonumuzu sağladığını da söyleyebiliriz. Ve sevdiğimiz bu olgudan para kazanmak da teknolojinin geldiği bu seviye de artık mümkündür. Müzik dinleyerek para kazanma imkanı veren bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamaları ve müzik dinleyerek para kazanılır mı? Sorularına bu yazımızda cevap arayacağız.

1. Müzik Dinlerken Para Nasıl Kazanılır?

Müzik, insanoğlunun en sevdiği aktivitelerden birisidir. İnsanlar müzik dinlerken spor yapar, koşar ve egzersizlerini tamamlamaktadırlar. Hatta yemekte bile insanlar son sese kadar açarlar çünkü yüksek sesle dinlemek kısık sesle dinlemekten daha zevklidir. Manevi anlamda bu şekilde kazançları insanlara sağlayan müzik, maddi anlamda da kazanç sağlamaktadır.

Müzik Dinleyerek Para Kazandıran Siteler 2021

Music Xray ile Para Kazanma

Müzik dinlerken nasıl para kazanılır başlığı altında ilk verebileceğimiz örnek Xray sitesidir. Music Xray uygulaması 2009 yılından beri kullanıcılarına hizmet veren ve en köklü uygulamalardan birisi olarak dikkat çeken bir markadır. Şarkı dinleyerek para kazanmak isteyenlerin çoğu bu marka iş birliği yaptığı bilinmektedir. Peki Xray güvenilir mi?

Bu platformun güvenilirliğini uzun yıllardır aramızda olmasından ve birçok kullanıcının severek kullanmasından anlamamız mümkündür. Bu platform üzerinden para kazanmanız için, ilk olarak üyelik işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Üye olurken dinlediğiniz müzik tarzlarını seçmeniz istenecektir. O kısmın doğru seçilmesi önemlidir.

Üye olduktan sonra Fan Match Gelir Modeli aktif olucak. Karşınıza daha önce duymadığınız ve işitmediğiniz gruplar çıkacaktır. Sizden bunları dinlemeniz ve değerlendirmeniz istenecek. Peki para kazanmayı ne zaman aktif ediceksiniz. Üyeliğiniz onaylandıktan sonra, kazanç fırsatlarını Xray size Gmail yoluyla iletecek. Siz de Gmailden girip, karşınıza çıkan şarkıları dinleyecek ve yorum yapacaksınız. Müzik Dinlerken para nasıl kazanılır konusunda oldukça başarılı ve avantajlı site olarak karşımızda. Dinlenilen her müzik için ortalama olarak 0.10$ kazanacaksınız. Parayı çekebilmek için 20$ para biriktirilmelisiniz. Yani ortalama 200 şarkı dinlemelisiniz ki, bu tutara ulaşmanız mümkün olsun.
Müzik Dinleyerek Para Kazanmak 2

Research.fm ile Para Kazanma

Müzik dinleyerek para kazanma başlığı altında ikinci verebileceğimiz örnek Research.fm sitesidir. Research.fm, bir başka müzik dinleyerek para kazanma sitesi olarak karşımıza çıkmakta. Bu sitenin işleyişi biraz farklı diyebiliriz. Site kullanıcılara öncelikli olarak şarkı gönderimi sağlıyor ve bu şarkıları dinlemeleri isteniyor. Kullanıcıların nesnel olarak değerlendirme yapması istenmektedir.

Sitenin en önemli avantajlarından birisi de mobil uygulamaya da sahip olmasıdır. İndirdikten sonra kayıt olmalı ve gönderilen şarkıları dinlemelisiniz. Platform üzerinde daha önce dinlemediğiniz şarkıları sistem kendisi belirleyip, size gönderim sağlıyor. Müzikleri dinleyip ve değerlendirdikten sonra kazandığınız puanlar birikip Amazon hediye kartı olarak veriliyor. Hediye kartı ile istediğiniz ürünü alabiliyorsunuz.

Welocalize ile Müzik Dinleyerek Para Kazanma

Müzik dinlerken para kazanma siteleri listemizde Welocalize adlı site de kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bu platform üzerinden diğerlerinden farklı olarak çeviri yapıyorsunuz. Şarkıları dinleyerek değerlendirmeniz isteniyor. Siteye üye olduktan sonra ilgi alanınıza göre müzikler gönderilip seçip ondan sonra para kazanmaya başlıyorsunuz.

Uluslararası bir platform olan Welocalize çeviri olayı üzerinden para kazandırıyor. Eğer yabancı diliniz var ise bir dilden başka bir dile şarkıları güzel ve anlaşılır şekilde çevirebilirsiniz. Bu çevirilerde şarkı başı yaklaşık 4$ kazanabilirsiniz. Aslında bu rakam güzel bir rakam. Ama çeviri yapabilmeniz için önce dil bilmeniz ondan sonra bu sistem üzerinden para kazanmanız mümkün oluyor.

Hit Predictor ile Para Kazanma

Müzik dinleyerek para kazanma siteleri 2021 itibariyle oldukça ilgi görür ve bu sitelerden birisi de Hit Predictor sitesidir. Bu platformun amacı ise şarkılarını popüler hale getirmek ve daha çok dinlenmesini isteyen sanatçılar, direk şarkılarını platform üzerinden kullanıcılara sunuyor. Tabi ki şarkılarını burada yayınlayan sanatçılar, müziklerini veya şarkılarını bu platforma yükledikten sonra yayınlanması için bir ücret ödüyorlar. Ücretler de dinleme sayısına göre değişiklik gösteriyor. Siteye üye olan kullanıcılar da müzik dinleyerek para kazanma olanağı elde ediyor. Her dinlenilen müzik için yorum yapmak değerlendirmek gerekiyor. Site üzerinden kazanılan parayı iki şekilde değerlendirebiliyorsunuz. İsterseniz site içerinde yer alan mağazadan alışveriş yapabiliyorsunuz. İsterseniz de bu parayı çekebiliyorsunuz. Bu aşamada site herhangi bir dayatma yapmaktadır.

Müzik Dinleyerek Para Kazandıran Uygulamalar 2021

Müzik dinleyerek para kazandıran uygulamalar 2021 itibariyle 2 adettir. Daha fazla uygulama elbette bulabilirsiniz; ama biz güvenilir bulduğumuz iki markayı sizlerle paylaşıyoruz.

  • Cash4Mınutes
  • Uniquerewards

Cash4Mınutes

Şarkı dinleyerek para kazandıran uygulamalar 2021 listemizde ki ilk örneğimiz Cash4Mınutes. Web radyoları, dinleyicilerinin artması için bu uygulamayı kullanırlar. Siz de bunları dinleyerek para kazanırsınız. İzlediğiniz klip veya dinlediğiniz müziye göre puan kazandırmaktadır. Bu puanları tekrardan hediye çeki kullanıp alışverişler yapıp ve dilerseniz banka hesabınıza aktarabiliyorsunuz. Oldukça farklı bir sistemi olan bu uygulama, birçok kullanıcı tarafından kullanılıyor.

Uniquerewards

Güncel müzik dinleyerek para kazanma başlığındaki ikinci örneğimiz Uniquerewards. Para kazanmak için radyo dinlemek, video izleme ve anket doldurmak gibi seçenekleri değerlendirmeniz mümkündür. Üye olduktan sonra, birçok kanal göreceksiniz. Bu kanallardan uygun ve güzel bulduklarınızı dinledikçe para kazanabilirsiniz. Site diğerlerinden farklı olarak puanlama sistemiyle çalışmaktadır. Biriktirdiğiniz para 20$ dolara yakın olduğunda paranızı çekebilirsiniz. Bu uygulamada diğer uygulamalar gibi hediye çeki kazanma gibi bir durumunuz yok. Listedeki uygulamaların tamamen güvenilir olduğunu söylememiz mümkün değildir. Bu yüzden dikkatli olmanızı öneririz.

 

 

 


2 Yorumlar
  1. azer diyor

    nasıl kayd olmak gerek

  2. azer diyor

    nasıl kayd olalım

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.