Online Girişim
Para Kazanma Sanatı

Link Kısaltarak Para Kazanmak

3

Link Kısaltarak Para Kazanmak

Çoğumuz internetten kolay bir şekilde para kazanmanın yollarını ararız bu yazımızda internetten para kazanma yollarından birisi olan link kısaltarak para kazanmak yollarını ele alacağız.

Link kısaltarak para kazanmak çoğu kişinin merak ettiği konulardan birisidir. Son zamanlarda internetten link kısaltıp para kazananların sayısı günden güne artmakla birlikte bu şekilde bir gelir sunan sitelerde bulunmaktadır. Bu yazımızda size hangi sitelerin bu iş için uygun olduğunu ve link kısaltarak ne kadar para kazanabileceğinizi ele alacağız.

Teknolojinin gelişmesine paralel olarak sanal dünyada epey bir şekilde gelişti buna bağlı olarak sanal dünyada sunulan imkanlar bugün internetten para kazanmanın önünü açtı artık evinizde birkaç saatlik uğraşla yüksek miktarlar kazanabiliyorsunuz.

Birçok açıdan internetten para kazanmak isteyenler farklı işleri denemekle birlikte ellerine geçen miktar çok az olduğu için yarı yolda bırakmaktadır. Fakat internetteki işler sürekli uğraş isteyen uğraştığınız zaman yüksek miktarlar elde edeceğiniz işlerdir. Bu nedenle internetten para kazanma yollarından birisi olan link kısaltarak para kazanma da belli bir uğraş sonucu kazanç elde etmenizi sağlayacak bir işlemdir. İşte size link kısaltarak para kazanmanın detayları.

Link Kısaltarak Para Kazanma Sistemi Nasıl İşliyor

İnternette onlarca link kısaltma sitesi bulunmakla birlikte bunlardan herhangi bir link kısaltma sitesi üzerinden belli bir link kısalttığınız zaman kısalttığınız bu linkten sağladığınız tıklama sonucu para kazanılmaktadır.

Burada kısaltılan linkler reklamlı geçiş sekmelerinden oluştuğu için burada verilen linke tıkladıktan sonra verilen bu aşamaları geçen kişi aynı zamanda reklam görmektedir. Burada ayrıca reklam kazançlarının bir kısmı da link sahibine hızlı bir şekilde para olarak dönüyor.  Çok öncesinde muhtemelen karşınıza çıkmış olan bu işlem daha doğrusu reklamı geç butonu halinde size sunulmaktadır. Burada siz reklamı geç butonuna tıkladıktan sonra asıl linke ulaşmaktasınız.
Link Kısaltarak Para Kazanmak 2

Link Kısaltma Nedir?

Kısa zaman içinde günlük 2-3 saatlik çalışma sonucunda haftalık 10 – 20 dolar arası bir kazanç elde edebileceğiniz internetten para kazanma yollarından birisi olan internetten para kazanma aslında kolay bir işlem olup uzun yıllardır internette var olan bir işlemdir. İnternette para kazanma işini yaparken bazı şeyleri bilmeniz gerekmektedir.

Aslında link kısaltmanın mantığı uzun website ismini alarak kısa rakamlar ve harflerden oluşan daha az karaktere sahip olan bir linke dönüştürme işlemine denilmektedir. Burada örnek vermek gerekirse istenilen uzun isimli bir web site ismini kısaltmak işlemi için dünyada ve ülkemizde de çokça kullanılan bitly.com adresi kullanılabiliriz. Burada kısaltmayı yaptıktan sonra bitly.com’dan daha kısa bir adres vermiş olacaktır ve bu durum eğer o linke tıklama sonucu da kendi siteme gitmiş olacaksınız.

Bu şekilde yapılan işlemle insanlar kısaltılmış link ile sizin veya linkini kısalttığınız yerlere girecektir. Bu işlem çokça kişi tarafından kullanılmakla birlikte aynı zamanda sosyal medya adreslerinde de kolay bir şekilde linki paylaşmaya yarar.

Link Kısaltma Siteleri Neden Para Kazandırmaktadır ?

Aslında bu tamamen link kısaltma sitelerine olan ilgiyi arttırmaya yönelik bir işlemdir. Çünkü burada para kazandıran link kısaltma siteleri aynı zamanda kısaltılmış link sayfalarına gelen ziyaretçilere çeşitli reklamlar gösterdikten sonra buradan hızlı bir şekilde para kazanırlar. Burada aslında beraberlik mantığı vardır. Hem link kısaltan kişi hem linkini kısalttığı site hem de linkini kısaltmaya yarayan site buradaki reklamlar sayesinde kazanmaktadır.

Ülkemizde hizmet veren bu tarz para kazandıran birden fazla link kısaltma sitesi bulunmaktadır.

Popüler Link Kısaltarak Para Kazanabileceğiniz Siteler

İnternette link kısaltarak para kazanmak için birden fazla link kısaltma sitesi bulunmaktadır. Aşağıda verdiğimiz bazı siteler sayesinde çokça kişi tarafından kullanılmakla birlikte bu tarz siteler aynı zamanda güvenilir siteler olup para konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Birçok açıdan para kazanmanın kolay olduğu bu siteler arasında bulunan ve bu sayesinde internette birçok kişi düzenli bir şekilde para kazanmaktadır.

BC.VC: Burada en çok dikkat çeken yerli link kısaltma siteleri arasında belki de en popüler link kısaltma sitesi mutlaka bc.vc’dir. Uzun yıllardır link kısaltma sektörde olan bc.vc firması zaman zaman ödemeleri aksatsa bile mutlaka ödeme yapmaktadır. Türkiye’den özellikle 1000 tıklanma karşılığında 3$ kazanmaktasınız. Aynı zamanda burada verilen ödemeler Papara veya banka havalesi ile yapılmaktadır.

TR.link: Link kısaltma siteleri arasında son zamanlarda çokça dikkat çeken ve popülerleşen TR.link aslında yerli bir link kısaltma firmasıdır.

Özellikle Türkiye ki kullanıcılarına 1000 tıklanmaya kadar 6.05$ kazandıran bir link kısaltma sitesidir. Yüksek bir miktar kazandırsa bu miktar bazen sabit olmayabilir. Burada verilen bazen düşerken bazen de yüksek olabilir. Burada ismi verilen iki link kısaltma sitesi de tamamen güvenilir link kısaltma sitesi olup birçok açıdan kazanmanızı sağlayacak sitelerdir. Siz de bu sitelere giriş yaparak kolay bir şekilde link kısaltma işlemi yapabilirsiniz.

Link Kısaltma işleminde Nasıl Linkler Kısaltmalıdır

Link kısaltma hizmetinde internet üzerinde kısaltabileceğiniz birden fazla link kısaltma işlemi bulunmaktadır.

Canlı yayınlar, maçlar, indirme linkleri, arşivler, internet siteleri ve onlarcası burada birden fazla link kısaltma işlemi bulunmaktadır. Kısaltılan linkler sayesinde aynı zamanda sosyal medya siteleri facebook, twitter ve benzeri sosyal medya araçlarında linkleriniz kullanılabilir. Burada link paylaşabileceğiniz link kısaltma sitelerinde açtığınız websiteleri sayesinde reklam yoluyla link kısaltma işlemi yapılabilir.

Burada dikkat edilmesi gereken bir noktaya yer verecek olursa kısalttığınız linkleri paylaşırken dikkat çekici açıklamalar eklemeniz gerekir. Çünkü bu açıklamalar sayesinde paylaştığınız link daha çok rağbet görecektir. Bu nedenle link kısaltma işleminden çokça para kazanma yolu açılmış olur.


3 Yorumlar
 1. Rıdvan diyor

  Gjk

 2. Doruk diyor

  Drk

  1. Neslihan diyor

   Bugün cuma

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.