Online Girişim
Para Kazanma Sanatı

Kuaför Salonu Açmak – Berber Dükkanı Açmak

0

Kuaför Salonu Açmak – Berber Dükkanı Açmak

Bir kuaför salonu açmak, lisanslı bir belgeye sahipseniz ve nitelikli profesyonel çalışanlar istihdam edebilecekseniz, mükemmel bir iş seçimi olabilir. Saç stili yapmada bir tutkuya sahip olmak, bu işi iyi yapmanız için kritik öneme sahiptir. Kuaför salonu açarak para kazanma için bilmeniz gereken bazı hususları da sizlerle paylaşalım.

Kuaför Salonu Açmadan Önce Yapılması Gerekenler

Bir kuaför işi yapmayı planlamadan önce muhtemel seçeneklerinizi düşünün. Yerel bir dükkânı sıfırdan açmak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, çevredeki rekabet geniş veya sınırlayıcı olabilir. Düşünmek isteyebileceği başka bir seçenek, önceden kurulmuş bir franchise’a yatırım yapmaktır. Kendi kuaför salonunu kurmayı planlayanların, kapılarını açmadan önce akılda tutması gereken şeyler var. Kuaför dükkanı açarak para kazanma isteği bulunanların aşağıdaki krtiterleri göz ardı etmemesi gerekmektedir.

 • Davranış Araştırması: Bazı araştırmalar gereklidir. En azından rekabet varsa, diğer kuaför salonları içinden sıyrılıp başarılı olabilecek potansiyele sahip misiniz? Kimse elindeki parayı boş yere kaybetmeyi istemez.
 • Tahmini Giderler: Kendi kuaförünüzü başlatıyorsanız, ekipmana ve ürüne ihtiyacınız olacaktır. Sandalyelere, lavabolara, çamaşır yıkama ekipmanlarına ve çok daha fazlasına yatırım yapmanız gerekecek. Bu ürünlerin maliyetinin yanı sıra tesisin satın alma veya kiralama maliyetlerini tahmin etmek de kritik önem taşıyor. Bu masrafları ödemek için size yardımcı olacak ilave fonlara ihtiyaç duyarsanız, fonların nereden geleceğini belirleyin.
 • Lisanslama: Bir kuaför salonu açmak için kalfalık, ardından da ustalık belgesi almanız gerekiyor. Eğer bu belgelere sahip olmak istemiyorum diyorsanız işletmeyi kurup bu belgelere sahip çalışanlarınızla bu işi yapabilirsiniz.
 • Hizmetlerin Belirlenmesi: Salon hangi hizmetleri sunacak? Kadınlar, erkekler ve çocuklar için her tür saç stilini içerecek mi? Ayrıca tırnak bakımı, masaj ve diğer günlük spa özelliklerini de içerebilir. Yerel bölgedeki talebe dayalı olarak ne sunacağınıza karar verin.
 • Maliyetleri ve Geliri Tahmin Etme: Kuaförünüzü açmadan önceki adım, tesisi çalıştırmanın maliyetinin ne kadar olacağını ve beklenen gelirinizin ne kadar olacağını belirlemektir. Çalışanlara yapılan maaş, sigorta primleri, tazminat, tesis için kiralama masrafları, kamu hizmetleri ve ücretleri göz önüne alınarak bulmaya çalışılmalıdır. Kâr etmek için kaç müşteriye ihtiyacınız var?
  Kuaför Salonu Açmak 2

Kuaför Salonu Açarak Para Nasıl Kazanılır?

Bir iş kurmanın birçok yolu vardır, ancak hedef kuaförlük başlamak olduğunda deneyiminize ve becerilerine odaklanmanız gerekir. Bir kuaför işi başlatmak için bu ipuçları, işlemi başlatmanıza yardımcı olabilir. Berber dükkanı açarak para kazanma için sizlere vereceğimiz birkaç ip ucu aşağıdaki gibidir.

 • Bir kuaför işletmesinin tüm yönlerini görmenin en iyi yolu, bir salonda yönetim pozisyonunda çalışmaktır. Başkalarını yönetmek, iş maliyetlerini yönetmek ve bir itibar oluşturmak için biraz zaman kazanırsınız.
 • Müşteriler genelde saç stilistlerini bir yerden takip etmektedirler. Müşterileri çekmek için bir pazarlama planına sahip olun. Kendinize işletmenizin neyi benzersiz kıldığını sorun ve yerel topluluğun bunu bilmesini sağlayacak bir yol bulun.
 • Bir iş planı kritik önem taşımaktadır. İşletmenizin her kesimini ana hatlarıyla belirterek, işinizi finanse etmeye yardımcı olanların detayları anlamasını sağlar.
 • Dikkat çekmek önemlidir. Kuaför salonları çoğu yerde kolayca bulunabilir, ancak birinci sınıf hizmet, uygun fiyatlar ve kolayca erişilebilenler en iyisini yapmış olacaktır.
 • İşletmenin tasarımı da bu aşamada oldukça önemlidir. Nasıl bir mekan işletirseniz işletin, tasarım her zaman önemlidir. Uygun bir fiyata güzel bir tasarım, sizi ilgi odağı yapacaktır ve müşterilerinizin sürekli sizlere gelmesi için önemli bir ayrıntıdır.

Yukarıda da anlatıldığı üzere kuaför işinin karlı olup olmaması dükkanı açacağınız iş yerine ve yeteneğinize, becerilerinize bağlıdır. Eğer tüm yönleriyle olumlu olduğunuzu varsayarsak kuaför işi özellikle bayan kuaför salonu açarsanız karlıdır denebilir. Bizler özellikle niş bir alanda çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Örneğin sadece tesettüre önem veren bayanlar için çalışabilirsiniz.

Kuaför Salonu Ne Kadara Açılır?

Son olarak kuaför salonu maliyeti akla gelecektir. Bunun için kullanılan malzemeden çalışan sayısına kadar çok farklı bir bütçe çıkacaktır. Genel itibariyle 40.000 ila 200.000 arasında maliyet değişebilir. Dükkanın lokasyonu da maliyeti direk olarak etkilemektedir. Kuaför salonu açarak para kazanma için ayıracağınız bütçe önemlidir. Kısıtlı para ile bir şeyler eksik kalabilir ve bu yüzden de eksik bütçe ile bu işe girmeniz pek de tavsiye edeceğimiz bir durum değildir.

 


Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.