Online Girişim
Para Kazanma Sanatı

İstanbul Evde Paketleme İşi

0

İstanbul Evde Paketleme İşi

Covid 19 döneminde insanların eve sıkışması sonucunda evde para kazanma insanların yoğun bir şekilde yöneldiği bir alan olmuştur. Bu dönemde iş sektörü de sanala doğru kaymıştır ve birçok şirket online olarak işlerini yürüteceklerini açıklamıştır. Evde çalışma bu kadar popüler olunca da insanlar evde nasıl para kazanacakları hakkında araştırmalar içerisinde girmiştir. Bu işlerden birisi olan İstanbul evde paketleme işi en çok ilgi gören ek gelirlerden birisidir. Bu işi tam zamanlı olarak yapanların ve yüksek ücretler kazandıklarını da söylememiz gerekiyor.

İstanbul Sabun Paketleme İşi

Paketleme işi birçok ürün için geçerli olup, bu ürünlerden bir tanesi de sabundur. İstanbul sabun paketleme işi bu ilde yaşayanlar için güzel gelir kapısı oluşturmaktadır. İstanbul’da sabun üretimi yapan firmalar, ürettikleri sabunların paketlenmesi için evlere iş vermektedir. Özellikle kokulu ve renkli sabunların paketleme işleri diğer sabun türlerinden daha fazla insanlara verilmektedir. Bu sabunlarda sadece paketleme değil süsleme de istenilir. Genellikle ev kadınları için uygunmuş gibi görünse de, birçok erkekte bu işi yapmaktadır.

İstanbul sabun paketleme işi kazançları, sabun başına ortalama 50 kuruştur. Günlük 50 adet yaparsanız 25 TL gibi bir rakam kazanabilirsiniz. Bu rakam isterseniz günlük 300 sabun paketleme şeklinde olabilir ve 150 TL gibi bir rakamda kazanabilirsiniz. Bu da aylık 4500 TL para etmektedir.
İstanbul Yara Bandı Paketleme İşi 2

İstanbul Kına Paketleme İşi

İstanbul evde paketleme işi veren firmalar arasında kına satan yerlerde bulunmaktadır. Bu firmaları, Fatih ve Kapalı Çarşı’da bulmanız mümkündür ve burada yer alan dükkanlar kına malzemelerini, ev hanımlarına paketlettirmektedir. Aynı zamanda; Beykoz, Pendik, Zeytinburnu ve Mecidiyeköy bu işleri yoğun bir şekilde alabileceğiniz dükkanlar ile doludur. Başvurunuzu bu dükkanlara yapabilir ve sizde evde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kına paketleme işi için paket başı ücret almaktasınız. Kimi dükkanlar 50 kuruş verirken kimi dükkanlar ise 1 TL vermektedir. Tam zamanlı bir iş olarak bu işi yapacakların aylık geliri 5000 TL civarında olacaktır. Tabi yüksek fiyat veren bir işletme ile anlaşmanız, kazancınızı doğrudan etkileyecektir.
Para Kazandıran Hobi Fikirleri

İstanbul Yara Bandı Paketleme İşi

İstanbul yara bandı paketleme işi veren firma sayısı, yukarıda yer verdiğimiz diğer paketleme işlerinden daha azdır. Yalnız yine de İstanbul’da bu işi yapan insan sayısı da ciddi anlamda yüksektir. Anlaşma yapmanız halinde firma yetkilileri evinize kadar rulo halinde evinize kadar yara bantlarını getirecektir. Yara bantlarını rulo içinde maket bıçağı ile titizlikle kesmeniz gerekmektedir. Yara bandı kutusu da firma yetkililerince size verilecektir ve rulo içerisinden kestiğiniz yara bantlarını, yara bandı kutusuna yerleştirmeniz gerekir. Her kutunun içinde 10 adet yara bandı bulunmalıdır. Kimi firmalar bu aşamada 20 li yada daha yüksek sayıda paketleme isteyebilir. Yapılan tüm kutular sonrasında paketlerin içerisinde yerleştirilir firma yetkilileri sonrasında evinizden hazır paketleri almaya gelir. Bu aşamada da ödemenizi yaparlar. Kimi firmalar, fabrikadan yada dükkandan ürünleri almanızı isteyebilmektedir.

Günde 8 saat çalışmanız halinde sizlere 5000 TL gibi bir kazanç sağlayacaktır. Elbette bu işin sürekliliğinin olacağının garantisi yoktur; ama evde çalışarak 5000 TL kazanmakta oldukça caziptir. İstanbul evde paketleme işi arayanlar için bu işin oldukça karlı olduğunu söyleyebiliriz.

İstanbul Çorap Paketleme İşi

İstanbul çorap paketleme işi büyük bir pastaya sahiptir ve bu pastadan payınızı sizlerde alabilirsiniz. Tekstil firmaları bu çorapları belirlenen günde bir kamyonla evlere dağıtmaktadır. Çuvallar halinde gelen bu çorapların, istenilen şekilde paketlenmesi istenmektedir. Size bırakılan çorap sayısı sizin ne kadar paketleme yapacağınıza bağlıdır. Günde 100 yaparım derseniz, haftalık olarak bırakacaklarını varsayarsak, 700 adet çorap evinize teslim edilecektir. Çoraplar renklere ve ebatlara göre düzenlenir ve bu düzenleme sonrasında paketlenir. Firma yetkilileri size paketlemenin yapılacağı poşetler bırakacaktır. Parça parça bunlara paketledikten sonra, kolilere yerleştirme işlemi yapılır.

İstanbul çorap paketleme ne kadar kazanırım diyenler için net rakam bu sektörde verememekteyiz. Zira firmalar farklı fiyatlar ile çalışma yapmaktadır. Paketleme başı 50 kuruş veren firma varken, aynı zamanda 1.25 TL veren firmada vardır. İstanbul evde paketleme işi yapacaklar için en ideal iş seçeneklerinden birisi de çorap paketlemedir.


Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.