Online Girişim
Para Kazanma Sanatı

İnternetten Döviz Kazandıran İş Fikirleri

0

İnternetten Döviz Kazandıran İş Fikirleri

İnternetten döviz kazandıran iş fikirleri dolar veya daha genel olarak döviz kazanmak – Türk lirasının hızla değer kaybettiği bu dönemde yapılabilecek en doğru iş ve yatırım fikirlerinden biridir.

İnternetten döviz kazanmanın birçok etkili yolu vardır. Doğru yaparsanız hızlı bir şekilde döviz kazanabilir, Türk Lirası’ndan çok daha düşük rakamlarla kazanırsanız ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

Dünyada iş dünyası genel olarak dolar ve euro para birimlerinde gelişmiştir. Kısacası Türkiye dışında bir çok iş ve yatırım fikri ile döviz kazanabilirsiniz. Hemen “ihracat mı yapayım?” diye düşünüyorsunuz. Sadece ihracat değil, döviz kazanabileceğiniz birçok iş ve yatırım fikri var. Ayrıca birçok iş ve yatırım fikri için sermayeye bile ihtiyacınız yok.

Para kazanmanın en etkili yollarını kullanabilmek için öncelikle İngilizce bilmeniz çok önemlidir. Ancak İngilizce bilmiyor olsanız bile birçok alternatif fikri rahatlıkla kullanabilirsiniz

Youtuberlik

YouTube’da video çekerek para kazanabileceğinizi zaten biliyorsunuz. Ancak daha fazla kazanmak için Türkiye’ye yönelik içerik yerine İngilizce içerik üretmeyi kendi başınıza üstlenebilirsiniz. İngilizce bilmiyorsanız, birçok sessiz video türü vardır. Örneğin, çocuk videolarına veya animasyon videolarına dönebilirsiniz. Ayrıca eğlence odaklı çeşitli videoları İngilizce başlıklarla sunarak yabancı izlenmeler elde edebilirsiniz.

Kanalınızdan elde edeceğiniz gelir Türk Lirası olarak sağlanmaktadır. Ancak videonuzu yurt dışından görüntülerken videoda görünen reklamlar da yabancı yayıncılara aittir. Kısacası videonuzda yabancılara gösterilen reklamlardan elde edeceğiniz gelir en az 7-8 kat daha fazla gelir sağlayacaktır.

Türkiye’de Youtube’da her 1000 izlenme başına 3 TL ücret kazanırken, yurt dışında izlemek için ortalama 20-21 TL arasında bir ücret var. Yabancıların da görebileceği videolar yaptığınızdan emin olun. Ayrıca, Türkçe içeriğinizin potansiyel izleyici kitlesi 83 milyon iken, İngilizce merkezli videoların potansiyel izleyicisi 2 milyara yakındır.

Fotoğraf satışı

Harika profesyonel fotoğraflar çekebilenler için mükemmel bir para kazanma yöntemidir. Stok fotoğraf siteleri aracılığıyla kısa sürede çok düzenli olarak dolar kazanabilirsiniz. Stok fotoğraf sitelerindeki her fotoğraf satışından ortalama olarak 40 sent kazanabilirsiniz. Birçok stok fotoğraf platformunda, bazı fotoğraf üreticileri günde on binlerce fotoğraf satışına bile ulaşabiliyor. Yaratıcı bir kişiliğe sahipseniz ve gününüzün çoğunu bu işe ayırabiliyorsanız kesinlikle tavsiye edilir.

Fotoğraf satmak da en iyi pasif gelir fikirleri arasındadır. Örneğin, bugün çektiğiniz bir fotoğraf onlarca yıl satabilir ve gelir getirebilir.
İnternetten Döviz Kazandıran İş Fikirleri 2

Bionluk

Türkiye’de Bionluk, Juston gibi platformları duymuşsunuzdur. Bu platformlarda hizmetler internet üzerinden satılmaktadır. Örneğin, grafik tasarım yapmayı biliyorsanız, bir ilan açarsınız ve buna ihtiyacı olan müşteriler reklamınızı satın alır ve size bir iş bulur. Sistem, hizmet üretenlerle hizmete ihtiyaç duyanları çok basit bir şekilde bir araya getiriyor. Bu platformun en iyi İngilizce versiyonlarından biri Fiverr. İnternet üzerinden katma değer yaratma yeteneğiniz varsa, dolar kazanmaya hazırsınız. Ayrıca Fiverr gerçekten aktiftir ve çok hızlı bir şekilde müşteri alabilirsiniz.

Fiverr’de en çok satan hizmetler:

Logo tasarımı

Afiş tasarımı

WordPress kurulumu ve optimizasyonu

Dublaj

Makale oluşturma

Tüm sosyal medya hizmetleri

SEO

Tercüme

Yazılım

Oyun geliştirme

E-ticaret hizmetleri

Lirik yazı

Fitness dersleri

Sağlık ve beslenme ipuçları

Hemen Fiverr’a kaydolduktan sonra kendi ilanınızı açıp bir işe hazırlanabilirsiniz. Elbette basit düzeyde bile olsa reklamınızı oluşturabilmeniz için İngilizce bilmeniz gerekiyor. Bu konuda bilginiz yoksa Google Çeviri’yi etkili bir şekilde kullanmanız önerilir.

Fiverr

Temelde Fiverr ile hemen hemen aynı sisteme sahip bir platformdur. Buradaki Fiverr’den farkı, müşterilerin gönderileri açması ve sizin teklif vermenizdir. Kısacası Upwork’te her şey hazır ve sizi bekliyor. Örneğin bir müşteri, “Böyle bir logo istiyorum, kim ne kadar sürede, hangi fiyata yapabilir” diye bir ilan veriyor ve siz de istenilen şartlar için teklif veriyorsunuz.

Fiverr’a göre Upwork ile para kazanma potansiyeli çok daha fazla. Ayrıca, müşteriler genellikle reklamlarınızı açarken aynı iş için daha fazla para kazanabilirsiniz. Birkaç tavsiye almayı başardıktan sonra, yalnızca Upwork aracılığıyla ayda binlerce dolar kazanabilirsiniz.

İş almak ve teslim etmek için iyi İngilizceye ihtiyacınız yok. Google Translate çoğu zaman yeterli olacaktır. Kısa, basit cümleler kurun.

Freelancer.com

Dünyada kendi hesabına çalışanların en yoğun olduğu platformlardan biridir. Fiverr ve Upwork’e göre, benzersiz bir pazarlama ve reklam kampanyasına sahip oldukları için, yeni başlayan birinin bile öne çıkma şansı yüksek.

Freelancer.com’a üye olabilir, internet üzerinden gerçekleştirilebilecek her türlü hizmet için ilanınızı oluşturabilirsiniz. Türkiye’den birçok üreticinin bulunduğu platformun Türkçe dil desteği de bulunuyor.

Size fikir vermesi açısından Freelancer’da en çok satın alınan hizmetlerden bazıları şunlardır:

Katalog tasarımı

Web tasarımı

SEO

Web sitesi ayarları

Grafik dizayn

Mobil uygulamanın hazırlanması

E-posta Pazarlama Hizmetleri

dublaj

Makale oluşturma

Sosyal medya pazarlamacılığı

Veri girişi

e-ticaret ürün fikirleri

Etsy

El sanatları üretebilir misin? Ne olduğu pek önemli değil… El yapımı veya kurgulanmış ilginç bir şey olabilir. Yeni boyadığınız cep telefonu kılıflarını bile satabileceğiniz harika bir platform var. ETSY bu konuda kesinlikle mükemmel.

ETSY’de sadece mum kapları üreten yüz binlerce dolar kazanan birçok üretici arasında yer almak için basit bir kayıt formu doldurmanız ve ürettiğiniz ürünlerin şık fotoğraf ve videolarını yüklemeniz gerekiyor. Gelen siparişlerinizi yurt dışı kargo seçeneği olan PTT ile de kargolayabilirsiniz. Ürün müşteriye teslim edildiğinde ETSY, bloke edilen parayı doğrudan hesabınıza, kredi kartınıza veya çekinize aktarır.

ETSY ile para kazanmak için ihtiyacınız olan tek şey yaratıcılık ve özgünlüktür. İlhama ihtiyacınız varsa, ETSY’nin en çok satanlar bölümüne göz atmanızı öneririz. Unutmayın, Anadolu’da ve özellikle Mezopotamya’da dünyanın dikkatini çeken harika şeyler var! Tek bir ürünle bile on binlerce dolar kazanabilirsiniz.

Site Türkçe dilini desteklemiyor ancak hem mobil cihazda hem de masaüstünde Chrome ile giriş yaptıktan sonra makine çeviri sistemini kullanabilirsiniz.

Udemy

Online kurslar hazırladığınız ve satışa sunduğunuz bir platformdur. Türkçe dil desteği de var ama bu size döviz kazandırmayacak. Yabancılar için özel kurslar oluşturmanız gerekiyor. Elbette bu, akademik İngilizcede bilinmesi gerekenler listesindeki en önemli maddedir. Tam İngilizce bilmeden Udemy ile dolar kazanamazsınız. Eğer biliyorsanız aklınıza gelebilecek her konuda harika bir kurs oluşturup satabilirsiniz.

İngilizce bilenler için kesinlikle tavsiye edilir. Ayrıca, başarılı bir kursu bir araya getirdiğinizde, size yıllarca pasif gelir sağlayabilir.

Anket

Yukarıdaki listedeki tüm fikirler, size ayda on binlerce dolar kazandırabilecek fikirlerdir. O kadar zamanınız yoksa size ayda 30-40 dolar kazandırabilecek bir fikir anketlerdir. Anketi Tamamla Şimdi Para Kazan kılavuzundaki platformları kullanarak anket başına yaklaşık 1 $ kazanabilirsiniz.

Günde 10-20 dakika kullanabilirsiniz. Mobil ve masaüstü kullanıcıları için kullanılabilir. Ödemeler genellikle hediye çeki olarak verilmektedir.

Döviz yatırımı

Türkiye’de hemen hemen tüm bankalara ve dövize yatırım yapmak mümkündür. Örneğin İş Bankası’na gidip yatırım ve döviz hesabı açtıktan sonra tüm dünya borsalarına yatırım yapabilirsiniz.

Forex’e yatırım yapmanın iki avantajı vardır. Öncelikle paranız dolar olarak transfer edilir, yani dolar Türk lirası karşısında yükseldikçe kazanırsınız. İkincisi, özellikle ABD’de düzenli olarak yükselen yüzlerce şirkete yatırım yaparak gelir kaynakları oluşturabilirsiniz.

Tercüme

Dolar kazanmanın en etkili yollarından biri çeviri yapmaktır. Başta İngilizce olmak üzere tüm diller için tercüme hizmeti vererek döviz kazanabilirsiniz.


Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.