Online Girişim
Para Kazanma Sanatı

İnternetten Döviz Kazandıran İş Fikirleri 2

İnternetten Döviz Kazandıran İş Fikirleri

0

İnternetten Döviz Kazandıran İş Fikirleri

Yabancı para birimlerinin Türk para birimleri karşısından yükselişinin başlamasıyla beraber internetten döviz kazandıran iş fikirleri insanlar tarafından çokça tercih edilmeye başlandı.

İnternetten döviz kazandıran iş fikirlerine bakacak olursak birden fazla işin çokça kişi tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bu iş fikirleri hem kolay olması hem de evden yapılmasından dolayı son zamanlarda binlerce insan bu yöntem sayesinde para kazanmaya çalışıyor. Bu iş fikirleri arasında yer alan birden fazla iş fikrini siz değerli takipçilerimiz için bu yazımızda ele aldık.

Burada yer alan iş fikirleri yabancı firmalar tarafından verilen iş fikirleri olup sizlerin kazanç sağlaması amacıyla birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.
Yorum Yaparak Para Kazanmak

Youtuberlik

Döviz ile para kazandıran iş fikirleri denilince belki de çoğumuzun aklına ilk gelen iş fikri Youtuberliktir. Fakat burada belirtmemiz gereken nokta daha yüksek kazançlar da sağlamak için Türkiye’ye yönelik içerikler oluşturmak yerine aynı zamanda İngilizce içerikler oluşturmaya özen göstermeniz daha önemli. Bu noktada eğer İngilizce bilmezseniz içinde konuşma geçmeyen yüksek sayıda video türü bulunmaktadır. Bu işler arasında örnek vermek gerekirse çocuk videoları ya da animasyon videoları yaparak evrensel bir dünyaya hitap edebilirsiniz. Aynı zamanda ek olarak, çeşitli eğlence odaklı videolar tercih ederek bunlara İngilizce başlıklar da kullanabilirsiniz.

Bugün Youtube’a girdiğiniz zaman böyle yaparak döviz kazanma yöntemlerini deneyen binlerce kanal bulunmaktadır. Burada dikkat edeceğiniz nokta kanalınız Türkiye olarak ele alındığı için elde edeceğiniz miktarda Türk Lirası olarak sağlanmaktadır. Fakat yurt dışından videonuza yönelik yapılacak izlenmeler sayesinde video içerisinde yer alan reklamlar da yabancı yayıncılara ait olacaktır. Kısaca, videonuzda yabancıların yer alması diğer Youtube yayıncılardan yedi ya da sekiz kat daha yüksek kazançlar elde etmeniz demektir.
İnternetten Döviz Kazandıran İş Fikirleri 2

Fiverr

Bu alanda hizmet veren Bionluk, Sadeceon gibi ülkemizde aynı hizmeti sunan birçok platformları duymuş olmalısınız. Eğer duymadıysanız bu platformu şöyle kısaca tanımlayalım. Bu platformlar internet üzerinden hizmet satışları gerçekleştirmektedir. Bunlar arasında grafik tasarımı yapmayı biliyorsanız bir ilan açıyorsunuz ve ihtiyacı olan müşteriler ilanınızı satın aldıktan sonra sizlere bir ödeme gerçekleştiriyor.

Bu şekilde oluşan sistem ise çok aşırı derece basit bir şekilde hizmet sağlayan kişileri ya da hizmete ihtiyaç olan kişileri bir arada barındırmaktadır. İşte burada ele aldığımız platformda tercih edilen bir diğer dil ise İngilizce en iyi versiyonlarından birisi tüm dünyada ki kişileri bir arada toplayan platform olarak dikkat çeken Fiverr’dir. Bu noktada İnternet üzerinden kazanç sağlayabilecek çevirmenlik, yazarlık seslendirmenlik gibi yeteneklere sahipseniz Fiverr sayesinde farklı kişilerden ya da firmalardan iş alarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Upwork

Fiverr ile neredeyse aynı sisteme sahip olan bir sistem olarak dikkat çeken Upwork sistemi de çokça kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu sitenin Fiverr’den farkı ise ilanları müşteriler açıyor ve sadece siz teklif vererek kazanç sağlıyorsunuz. Yani burada aslında siz ilan açmanıza gerek yok Örnek vermek gerekirse bir müşteri sizin için “Şu tarzda bir logo istiyorum, kim ne kadar zamanda ne kadar fiyat ile yapabilir” diye ilan açtıktan sonra siz de buna bağlı olarak istenen şartlara yönelik bir teklif yapıyorsunuz.

 

Upwork’te para kazanma potansiyeli bu alanda hizmet sunan diğer sistemlere göre daha yüksek düzeydedir. Aynı zamanda burada yer alan ilanlar da müşteriler tarafından açılma işlemi sağlandığı için aynı iş için yüksek kazançlar da sağlamış oluyorsunuz. Bu sistemde belli bir referans edinme işlemini başardıktan sonra ise bu sistem yani Upwork aracılığıyla aylık olarak binlerce dolar kazanma şansınız bulunuyor.
İnternetten Günde 200 TL Kazanmak

Etsy

Burada ele alacağımız yani döviz kazandıran siteler başlığı altında da ele alacağımız bir diğer sitede ETSY burada el işçiliğine güveni olan birçok kişiyi bir arada bulunduran platformlar arasında yer almaktadır.

Eğer ilgi çekici el ile yapılan ya da düzenlenmiş birden fazla sistem bulunabilir. Burada yer alan ve sadece boyadığınız cep telefonu kapaklarını dahil satabileceğiniz harika bir platform olarak dikkat çekmektedir. ETSY sistemi bu alanda biçilmiş bir kaftan olarak görebilirsiniz.

ETSY ile kazanç sağlama yollarına bakacak olursak yalnız mum kabı üreterek de yüz binlerce dolar kazanan birden fazla üye bulunmaktadır. Bunlar arasında basit bir kayıt formu doldurduktan sonra ise üretim yaptığınız ürünlerin fotoğraf ve videolarını yüklemeniz gerekmektedir. Bu işlemden sonra ise sizlere gelen siparişleri alarak burada yer alan ve uluslararası kargo seçeneği tercih etmeniz gerekir. Bu alanda hizmet veren tek kargo firması olan PTT aracılığıyla gönderimini yapabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken ürünün mutlaka müşteriye ulaşmasıdır. Çünkü site ürün pazarlama hizmetlerinde müşteri ile sorun yaşamamak için ürün müşteriye ulaşmadan paranızı teslim etmiyor üstüne üstlük yanlış bir durum da müşterinin şikayeti üzerine hesabınızı da kapatabilir bu nedenle bunun önüne geçmek için yapmanız gereken önce PTT ile anlaşmaktır.

Udemy

Son zamanlarda belki de reklamları sayesinde çokça duyduğunuz platformlar arasında yer alan UDEMY’de birçok kişinin tercih ettiği platformlar arasında yer almaktadır. UDEMY üzerinden eğitim veren birçok kişi yüksek kazançlar elde etmektedir. Fakat bunu global dünyaya yaparak döviz üzerinden yüksek gelirler sağlayabilirsiniz. Bu şekilde para kazanan birçok kişi bulunmaktadır.

Anket Çözerek Para Kazanmak

Farklı platformlar ya da şirketler ürünlerini test etmek amacıyla anket sitelerine sipariş veriyor siz de bu sitelere kayıt olduktan sonra anket çözerek hem döviz kazanma sağlıyorsunuz aynı zamanda bu siteler son zamanlarda yüksek kazançlar sağlayan sistemler olarak dikkat çekmektedir. Siz de bu sistemler sayesinde yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz.

 


Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.