Online Girişim
Para Kazanma Sanatı

Evden Ürün Satışı Yapmak

0

Evden Ürün Satışı Yapmak

Özellikle evde para kazanmanın, çoğu kişi tarafından eskisinden daha zor hale geldiği savunuluyor. Oysa işini bilenler için bu durum gerçekte böyle değil.  Neden bazı şeylerin sizin için para sayma makinesi gibi çalışmasına izin vermiyorsunuz? İşte evden ürün satışı yapmak ile para kazanma yolları sizlerle..

Eski Eşyalar

Kullanmadığınız şeylerden neden biraz para kazanmayasınız? Artık cazibeli gelmeyen eski ev eşyalarınızı ve giysilerinizi satmak, depolama alanlarınızı temizlemek ve aynı anda biraz para kazanmak için harika bir yoldur! Birçok ikinci el eşya satma platformu mevcut. Eski eşyalarınızı satmak için Sahibinden.com, Dolap ve Letgo uygulamalarını kullanabilirsiniz. Evden satılabilecek eşyalar için evinize biraz göz gezdirmeniz yeterli olacaktır.

El Yapımı Ürünler

Sanat ve zanaat ile ilgili ve becerikli biriyseniz, bunları Etsy gibi sitelerde veya Instagram gibi sosyal medya platformlarında satabilirsiniz. Sizi zenginleştirmeyebilir, ancak güzel bir ek gelir elde edebilirsiniz. Eliniz basit ve kolay takılar yapmaya yatkınsa bunlardan para kazanırsınız. Evden satılabilecek şeyler neler diyorsanız bu seçeneği değerlendirin.

Ürünleri Alıp Üstüne Kar Koyarak Yeniden Satma

Bazen para kazanmak için para harcamak zorundasınızdır. Gittigidiyor.com’dan, Etsy’den ve benzer sitelerden öğeler satın alarak, onları yeniden düzenleyerek satışını yaparak büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Hepsiburada.com sitesindeki sıcak kampanyalar sayesinde ürünlerde %30’a kadar uygun fiyata ürünler almanız mümkün. Bunun için siteyi takip etmeli ve sınırlı sayıda alım yapmalısınız. Hiçbir üründen bu aşamada stok yapmanız tavsiye edilmez. Bu sizin için oldukça riskli olabilir. Evden satılabilecek ürünler için öncelikle bu tür platformlardan ürün tedarik etmelisiniz.
Evden Ürün Satışı Yapmak 2

Eski Kitaplar

Artık okumadığınız bir sürü eski kitabınız varsa, başkası onları isteyebilir! İkinci el kitapçılar genellikle kitapların değerlerinin % 25’ini nakit olarak size ödeyecektir. Bu ev temizliği aynı zamanda para kazanmak mükemmel bir yoldur!

Geri Dönüşümlü Malzemeler

Şişeler, kutular, torbalar, gazeteler … Geri dönüştürülebilen şeylerin listesi daha da büyüyor. Geri dönüşüm merkezlerinin web sitelerini ziyaret edin ve aldığı şeylerle ilgili bir toplama işlemi başlatın.

Fotoğraflar

Amatör kertenkele fotoğrafları hobinizi para kazanma işine dönüştürmek ister misiniz? 123RF.com, Shutterstock gibi siteler her zaman lisansa sahip yeni fotoğraflar arıyor ve bunlara para ödüyor. Çektiğiniz fotoğrafları bu tarz stock sitelerine yükleyip para kazanabilirsiniz.

Toptancıdan Ürün Alıp Satmak

Ne tarzda ürün düşünürseniz düşünün toptancıdan satın alırken daha uygun fiyatlarda alırsınız. Toptancıdan aldığınız malın üzerine kar koyup bunu internette satabilirsiniz.

İçli Köfte, Mantı, Gözleme, Sarma, Diyabetik Pasta Yapıp Satmak

Her kesimin yemekten zevk aldığı fakat hazırlanması çok zahmetli olan ve uzun süren bazı yemek türlerini evde yapıp bunları çevrenizdeki restoranlara, cafelere satmayı teklif edebilirsiniz. Çevrenize aperatif yiyecekler ya da ev reçeli gibi kahvaltılık ürünler sağlayabilirsiniz. Evde yapıp satılabilecek yiyecekler sizin için yüksek gelir anlamına da gelebilir.

Organik Üretim Yaparak Evinizden Satış Yapın

Bu aralar organik gıda üretimi oldukça revaçta. Örneğin evinize ait bir bahçe bulunuyorsa burada her türlü organik meyve ve sebze yetiştiriciliği yapıp satabilirsiniz. Hata bazı insanlar apartmanlarındaki saksılarda bile organik ürünler yetiştiriyorlar. Evde yetiştirilip satılabilecek bitkiler konusunda araştırma yaparak kendiniz için uygun olan bir başka benzer gelir kapısı bulabilirsiniz.

Serbest Çalışma (Freelancer)

Herhangi bir alanda deneyimli ve yetenekli biriyseniz (özellikle internet alanında) çalışmalarınızı bionluk.com gibi sitelerde tanıtarak müşteri arayabilirsiniz.  Tutkulu olduğunuz şeyleri yaparken yeni insanlarla tanışmak, yeni bağlantılar kurmak ve gelir elde etmek için harika bir yöntem!

Evinizin Odasını Kiralayın

Evinizde bir oda kiralamak harika bir fikir gibi görünmeyebilir, ancak sağlam, güvenilir bir kiracı bulursanız, bir oda kiralamak, başkasının ayakta kalmasına yardımcı olurken fazladan para kazanmanın kolay bir yoludur. Bölgenizdeki pazara bağlı olarak aylık 150 – 1000 TL arasında değişen fiyatlarla bir oda kiralayabilirsiniz. İnternette airbnb.com.tr sitesi bunun için var. Evde satılabilecek ürünler diyemesek de evden para kazanma için güzel bir yol olduğunu söyleyebiliriz

Evinizden Editörlük Hizmeti Satın

Belki bir yazar değilsiniz, ancak gördüğünüz yazılardaki eksiklikleri biliyorsunuz ve onu nasıl daha iyi hale getireceğiniz konusunda hiçbir endişeniz yok. O halde editörlük hizmeti verebilirsiniz. İster bir dergi, ister bir kitap isterseniz bir web sitesi yazılarını düzenleyebilirsiniz.


Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.