Online Girişim
Para Kazanma Sanatı

Ev Ödevleri Yaparak Para Kazanmak

0

Ev Ödevleri Yaparak Para Kazanmak  

 

İnternetten proje ya da araştırma gibi ev ödevleri yaparak para kazanmak için kurulan pek çok site bulunmaktadır. Ev ortamında ortalama 4 ile 5 saat kadar bilgisayar başında zaman geçirerek aylık olarak 1.000 TL gelir elde etmek mümkündür. Bazı lise ya da üniversite öğrencileri zorlandıkları dersler üzerine birilerinden ödevlerini yapmasını ister. Ödevler için öğrencilerden teklif gelmektedir. Kabul edilen teklifin üzerine ödev siparişi hazırlanıp sisteme yüklenmesi beklenir. Tamamlanan ödevi öğrenci kontrol ederek istenilmeyen durumların olup olmadığı gözden geçirilir. En fazla 1 ya da 2 gün sürecek ödevler için minimum 150 TL’ye 10 sayfalık bir ödevi hazırlayabilirsiniz. Ödev siparişleri ya da tez danışmanlığı siparişlerini birçok web sitesi üzerinden alabilirsiniz. Sitelere üye olup freelancer olarak online işlere erişebilirsiniz.

Telefon Kılıfı Tasarlayarak Para Kazanma

 

Ödev Yaparak Para Kazandıran Platformlar

 

Ev ödevleri yapmak ya da proje hazırlamak için belirli alanlar dâhilinde bilgi birikiminin yoğun olması gerekir. Ödevlerin yapılması konusunda yardım almak ya da yardımcı olacağınız kişilere ulaşmak önemli noktalardan biridir. Ödevleri yaparak para kazanmak adına yardım isteyen kişilere ulaşabileceğiniz alanları bilmeniz gerekmektedir. Bu alanları tercih edenlerin olduğu birkaç sosyal ağlar arasında yer alanlar;

 

Bionluk

 

Ödev ya da proje yaptırmak isteyenlerin ilan verdiği bir platformdur. Bionluk platformuna üye olup kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir. Kendinizi tanıtan açık ve net bir profil oluşturarak yapabileceğiniz ödevlerin içeriğini, derslerin adlarını ya da projeyi belirterek ilan oluşturmanız gerekiyor. Referans sistemi üzerinden çalışan bir site olduğu için aldığınız işi dikkatli ve bir o kadar da titizlik ile tamamlamanız önemlidir.

 

Sadeceon

 

Bionluk gibi ödev yaptırmak isteyenlerin kullandığı bir sitedir. Siteye kayıt olup sisteme giriş yaparak ilgi çeken bir ilan açmanız gerekmektedir. Yoğun olarak kullanılan bu sitede iş potansiyeli bir hayli yüksektir.

 

Ev Ödevleri Yaparak Para Kazanmak 2

 

Proje Kurdu

 

Ev ödevi yaparak para kazandıran siteler arasında iş yoğunluğu çok olmayan ama yine de alternatif olarak değerlendirilebilecek olan bir sitedir. Hem iş arayanların hem de işverenlerin ortak kullandıkları bir platformdur. Ödev yaptırmak ve de soru çözdürmek gibi kategorilere sahiptir.

 

Uzman Kirala

 

Diğer platformlar ile aynı özelliklere sahip bir sitedir. Diğer sitelere oranla uzman kirala daha profesyonel bir çalışma mantığı ile hareket etmektedir. Siteye üye olmak ve ev ödevleri yaparak para kazanmak için açılacak ilanlar ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Playlist Oluşturarak Para Kazanmak

 

Facebook Grupları

 

Türkiye’de en popüler olan platformların başında gelen Facebook ödev yaparak kazanmayı amaçlayan kişilerin başvurduğu yerdir. Facebook’ta ödevler için açılmış milyonlarca grup bulunmaktadır. Facebook üzerinden kendi ödev grubunuzu oluşturabilirsiniz. Referans ile hareket etmek için gruplara ilan verebilirsiniz. Facebook’a giriş yaptıktan sonra arama butona ödev kelimesini yazarak arama yapabilirsiniz. Bu sayede sayısız gruplar ile karşılaşabilirsiniz.

 

Instagram Sayfaları

 

Instagram’da ödev yapmak için bir sayfa açarak bu alanda hizmet verdiğinizi yazabilirsiniz. Öğrencilerin çok sık kullandığı popüler bir platform olması İnstagram’da bu amaca yönelik açacağınız sayfalar iş bulma konusunda sizlere kolaylık sağlayacaktır. İş bulma konusunda sıkıntı çekiyorsanız paylaşacağınız gönderileri 20 yaş altındaki kullanıcılara hitap edecek şekilde reklam vererek yapabilirsiniz. 50 ile 100 TL’lik bütçeler ile birçok lise ve dengi yerlerde eğitim gören öğrencilere ulaşma fırsatını yakalamış olacaksınız.

 

Proje Ödevi Yaparak Para Kazanmak

 

Okul süreci boyunca her öğrencinin proje ödevleri hazırlamak durumunda oldukları bir gerçektir. Bu süreçte en çok zorlanan grup üniversite öğrencileridir. Proje ödevleri, bazen sunum, bazen slayt ya da video, bazen de yazılı bir ödev halinde hazırlanması gerekir. Projeler yaparak para kazanmayı düşünüyorsanız belirlenen kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Detaylar şu şekilde;

 • Araştırmaların en iyi şekilde ve çok detaylı yapılarak sağlam kaynaklara ulaşmak.
 • Yapılan ödevlerin ya da projelerin konusunu iyi analiz etmek ve anlamak gerekir.
 • Kaynakçaların yazım ilkelerinin iyi bilinmesi gerekir.
 • Araştırma sırasında bulunan ilk bilgileri proje ödevine yazmaktan kaçınılmalıdır.
 • Toplanan tüm bilgiler incelenmeli ve bunların içinden en gerekli olanlar seçilmelidir.
 • Proje ödevlerini kâğıda aktarırken hatasız ve sıfır kusurla yapmaya önem gösterilmelidir.
 • Ödevleri çizgisiz A4 kâğıtlara yazmak önemlidir.
 • İstenen kalem türü ne ise o kalem türünü kullanarak yazmaya dikkat edilmelidir.
 • Sayfa düzeni ve kenar boşluklarına dikkat edilerek proje yazılmalıdır.
 • Ödev yapımı sürecinde belirlenen kapak kurallarına uyulması önemli bir detaydır.
 • Araştırmalarda internet, kütüphaneler ya da alan üzerine yazılmış makaleler projeler için kullanılabilir.
 • Kullanılacak görseller için kaliteli ve detaylı olmalıdır.

 

Ne Kadar Gelir Elde Edilir?

 

Ev ödevleri yaparak ya da okul projeleri hazırlayarak para kazanmayı düşünen kişilerin kazanacakları ücretleri öğrenmeleri gerekir. Bu konuda farklı fiyatlandırmalar bulunur. Kişiler kendi profesyonellik derecesini belirleyip ona göre bir fiyat belirlemek ister. Fiyatlandırmada önemli unsurlardan profesyonellik, yetenekler, kelime sayısı, ödevlerin sayfa sayıları, kullanılan materyaller ve araştırma süreci etki etmektedir.  Yapılacak ödevlerin hangi eğitim düzeyindeki öğrenciye hazırlanacağı ve ödevi aldığı zaman dilimi de önemlidir. Çalışmaları ajans üzerinden yapan kişiler için ajansın belirlediği fiyat tarifeleri uygulanmaktadır.

Talep edilen işin sayısı ve büyüklüğü gelire etki etmektedir. Ödevler genel olarak tek sayfa A4 kâğıdı üzerinde yazılacağı için bir ödevin tamamı için 125 TL gibi bir ücret alınmaktadır. Bütün platformlarda ilan açarak iş potansiyelini genişletmek sizin elinizdedir. Facebook gibi uygulamalarda ödev grup oluşturmayı başarabilenler aylık olarak 5250 TL ve üzerinde kazanç sağlama durumları bulunmaktadır. Birkaç işten sonra referans elde ettikten sonra insanların sizleri başkalarına önerebilir ve bu şekilde daha fazla para kazanabilirsiniz. İyi referanslar alarak ev ödevleri yaparak para kazanmak adına büyük işlere imza atabilirsiniz.


Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.