Online Girişim
Para Kazanma Sanatı

Danimarka 42 Bin İşci Arıyor

0

Danimarka 42 Bin İşci Arıyor

Danimarka 42 Bin İşci Arıyor

Almanya 1,5 Milyon Çalışan Arıyor

Danimarka 42 bin işci arıyor konusu yurtdışına gitmek isteyen birçok kişinin karşısına çıkan bir konudur. Bizde bu makalemizde Danimarka 42 bin işci arıyor konusunu ele alacağız. İskandinavya’nın refah düzeyi en yüksek ülkelerinden biri olan Danimarka, personel alımını duyurmak için çok önemli bir çağrıda bulundu. Bu doğrultuda ülke çapında insan kaynağı istihdam ediyoruz. Danimarka beyanı, nitelikli personel gerektirir ve boş koltukları doldurmak için dış kaynaklardan personel işe alır. Danimarka’nın Türkiye’den eleman çalıştırması büyük ilgi gördü. Ülke aynı zamanda uzun yıllar barışçıl bir sosyo-ekonomik ortamda yaşama imkânı da sağladı ancak Türk vatandaşları hangi meslek gruplarında iş bulabileceklerini araştırmaya başladı. Vatandaşlar işe nasıl başvuracaklarını araştırırken, maaş seviyeleri de büyük ilgi gördü.
Danimarka Çalışma İzni Nasıl Alınır?
Bu kısımda Damimarka çalışma izni nasıl alınır? bu soruyu araştıracağız. Danimarka’da oturma ve çalışma izni başvurusu Ankara, Antalya, İstanbul ve İzmir’deki Danimarka büyükelçiliklerinin başvuru merkezlerinden randevu alınarak veya İşe Alım Ajansı, Danimarka ve Uluslararası Entegrasyon (SIRI) üzerinden online olarak yapılabilir. Başvurmak için, başvuru sahibi önce Danimarka’ya Yeni web sitesindeki ilgili Çalışma İzni sekmesini ziyaret etmeli ve kimlik bilgilerini girerek başvuru kayıt numarasını almalıdır. Danimarka’da oturma ve çalışma izni için başvuru ücreti daha sonra ödenmelidir. Başvuru ücreti ödendikten sonra, başvurular Danimarka Büyükelçiliği’ne bağlı Kabul Merkezlerinden birinde veya Danimarka İşe Alım Ajansı ve Uluslararası Entegrasyon (SIRI) ofislerinden birinde randevu ile hazırlanmalı ve sunulmalıdır.
Başvuru evrakları teslim edildikten sonra başvuru sahibinin fotoğrafının çekilmesi ve ikamet kartı için parmak izi alınması ile biyometrik işlem yapılır. Başvurunun internet üzerinden yapılması durumunda SIRI şubelerinden veya Danimarka Büyükelçiliği’nden randevu alınarak 1 gün içerisinde biyometrik kayıt işleminin tamamlanması gerekmektedir. Danimarka oturma ve çalışma izni başvuruları, Danimarka’nın Ankara Büyükelçiliği tarafından ortalama 30 gün içinde incelenmekte ve tamamlanmaktadır.

Danimarka Çalışma İzni Başvurusu Nasıl Yapılır?

Danimarka çalışma izni başvurusu için Danimarka çalışma izni başvuru formu, pasaport fotokopisi, başvuru ücretinin ödendiğine dair dekont, iş sözleşmesi, iş sözleşmesine ek belgeler, eğitim durumuna ilişkin belgeler ( Başvuru sahibi öğrenci ise) ve gerekirse mesleki izin Belgeler Danimarka’nın Antalya Büyükelçiliği’ne eklenecektir. Başvurular İzmir ve İstanbul’da bulunan başvuru merkezlerinden randevu alınarak veya VFS Global üzerinden yapılmalıdır. Başvuru sırasında Danimarka’da bulunanlar, Danimarka Uluslararası İşe Alım ve Entegrasyon Ajansı’na (SIRI) online veya randevu ile başvurabilirler. Danimarka çalışma izni başvuru süreci Danimarka büyükelçiliği tarafından ele alınmakta ve başvuru ortalama bir ay içerisinde tamamlanmaktadır.

Danimarka Çalışma İzni Başvurusu Evrakları Nelerdir?

Makalemizin bu bölümünde Danimarka çalışma izni başvurusu evrakları nelerdir? sorusunu inceleyeceğiz. Danimarka’da çalışma izni almak için başvuru sürecinde aşağıdaki belgeler gereklidir:
Danimarka Çalışma İzni Başvurusu: Danimarka Çalışma İzni Başvurusu, işveren ve çalışan tarafından çevrimiçi veya basılı olarak doldurulmalıdır.
Pasaport: Pasaportunuzun boş sayfaları dahil her sayfasının ön ve arka yüzünün birer fotokopisi başvurunuza eklenmelidir.
Danimarka Çalışma İzni Başvuru Ücreti Makbuzu: Danimarka Çalışma İzni Başvuru Ücretinin makbuzu başvurunun bir parçası olmalıdır.
İş Sözleşmesi: İş tanımı, maaş bilgileri ve son 30 güne ait çalışma koşullarını içeren bir iş veya iş sözleşmesi, Danimarka çalışma izni başvurusunun bir parçası olmalıdır.
İş Sözleşmeleri İçin Ek Belgeler: İş Sözleşmelerinde Görülmeyen Ek Belgeler (örneğin) B. Yurtdışında alınan veya ödenen maaşlar Danimarka çalışma izni başvurusuna dahil edilmelidir. Profesyonel Lisans: Danimarka’daki işiniz için gerekliyse, başvurunuza profesyonel bir lisans eklenmelidir.
Eğitim Belgeleri: Danimarka’da yapılan çalışmalarla ilgili eğitim bilgilerini içeren belgeler başvuru dosyasının bir parçası olmalıdır.
Fast Track Danimarka Çalışma İzni için Ek Belgeler: Başvuru sahibinin avukatının yetkisi ve eğitim geçmişi başvuruya dahil edilmelidir.

Ankara Antlaşması İle Hollanda’ya Gitmek

Danimarka 42 Bin İşci Arıyor

Danimarka’da Çalışma İzni Almak Ne Kadar Sürer?

Bu bölümde ise Danimarka’da çalışma izni almak ne kadar sürer? Bu soruyu ele alacağız. Danimarka’da çalışma izni başvurusu ortalama 30 gün sürer. Danimarka çalışma vizesine başvurduktan sonraki 14 gün içinde tamamlanmalıdır. Hızlandırılmış çalışma izni için Danimarka başvurusu 10 gün içinde tamamlanacaktır.

Danimarka Çalışma İzni Türleri Nelerdir?

Danimarka’da çalışmak için izin çeşitleri şunlaardır:
Hızlandırılmış çalışma izni
Çalışma izni ödeme limiti (hisse limiti) sistemi
aktif çalışma izinleri listesi
Araştırmacı çalışma izni
Doktora çalışma izni
Ziyaretçi araştırmacı için çalışma izni
Uygun bireysel çalışma izni
Çiftçi/Çoban Çalışma İzni
Çalışma kartı Çalışma izni
İş kurma izni
Stajyerler için çalışma izni

Ayakkabı Tasarımı Yaparak Para Kazanma

Danimarka’da Çalışmak için Kabul Edilen Meslekler Nelerdir?

Makalemizin bu bölümde Danimarka’da çalışmak için kabul edilen meslekler nelerdir? konusunu inceleyeceğiz. İnşaat mühendisliği, tesisatçılar, çevre mühendisleri, katip, şef, muhasebeci, güzellik uzmanı, satış danışmanı, sosyal ve sağlık, bahçecilik, inşaat işleri, metal işleme, elektrikçi, kasap, fırıncılık Danimarka’da çalışmak isteyen herkes için. Bu liste, bölüm başkanlarını, satış müdürlerini, işletme müdürlerini, bilim, tıbbi hizmetler, eğitimciler, ilkokul öğretmenleri, çocuk bakımı, muhasebeciler, iletişim mühendisleri, kütüphaneciler, psikologlar, koro liderleri ve tıp teknisyenlerini içerir. Danimarka’daki istihdam fırsatları, konaklama, perakende, operatörler, deniz teknisyenleri, havacılık, baskı ve el sanatları ile sınırlıdır. Danimarka’da bir iş için workindenmark.dk, denmark.dk, jobindex.dk adresinden başvurabilirsiniz.

Ne Kadar Maaş Veriyorlar?

İşe alınan vatandaşlar Danimarka asgari ücretinden yararlanacak. Asgari maaş asgari ücrettir ve bu miktar meslekle birlikte artar. Bu konuda istihdam edilen vatandaşlar 5,376 € maaş almaktadır. Bu maaş asgari olacaktır. Bu doğrultuda alabileceğiniz asgari maaş 55.000 liradır.
Bu makalemizde Danimarka 42 bin işci arıyor konusundan yola çıkarak bu konuyla ilgili bilgileri verdik. Umarız sizler için faydalı bir çalışma olmuştur.


Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.