Online Girişim
Para Kazanma Sanatı

Ayakkabı Tasarımı Yaparak Para Kazanma

38

Ayakkabı Tasarımı Yaparak Para Kazanma

 

Ayakkabı tasarımı yaparak para kazanma gibi çeşitli yöntemler, günlük yaşam ve iş fikirlerindeki değişimlerle birlikte teknolojinin de gelişmesiyle sıkça tercih edilen yöntemler arasında yer almaya başladı. Özellikle COVID-19 salgınıyla birlikte hastalık riskinin artması, evden çalışmanın rahatlığına alışılması ve daha fazla gelir elde etmek için ek işe ihtiyaç duymaları sebebiyle insanlar, ayakkabı tasarımı yaparak para kazanma gibi farklı evden çalışarak para kazanma yollarını araştırmaya başladılar.
Daha hesaplı olması sebebiyle tercih edilen bu yöntemler, hem çalışanlar hem de işverenler için büyük bir kolaylık sağlamakta. İşverenler açısından çalışanların yol ve yemek masraflarının olmayışı ve tasarım için kullanılan çeşitli materyallere ödeme yapmak zorunda kalmamalarının yanı sıra kendi firmaları bünyesinde çalışan bir tasarımcıdan ziyade serbest çalışan tasarımcılarla işbirliği yapmaları, düzenli maaş ve sigorta giderleri açısından işverenleri büyük bir yükten kurtarmış oluyor. Çalışanlar için ise esnek çalışma saatleri ve evden çalışmanın rahatlığı, farklı işlerde de çalışabiliyor olmaları, ödenecek ücreti kendilerinin belirlediği seçeneklerin oluşu en önemli artıları arasında yer alıyor.

Telefondan Anket Doldurarak Para Kazanmak

Ayakkabı Tasarımı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Ayakkabı tasarımı online ortamlarda uzaktan çalışma olarak yapılabileceği gibi üretim merkezleriyle anlaşmalı olarak serbest çalışma prensibiyle yarı zamanlı olarak da gerçekleştirilebilmektedir. Ayakkabı tasarımı yaparak para kazanma yöntemleri için izlenmesi gereken farklı yollar bulunuyor. Daha önce bir deneyiminizin olmaması halinde yine internet üzerinden çeşitli eğitimlerle tasarım hakkında bilgi ve beceri elde edebilir, pratik yapabilir ve profesyonel ayakkabı tasarımı yapmaya başlayabilirsiniz.

Ayakkabı Tasarımı Yaparak Para Kazanma 2

Online Ortamlarda Ayakkabı Tasarımı Yaparak Para Kazanma

Ayakkabı tasarımı yaparak para kazanma yolunda en çok tercih edilen yöntem, online işletmeler ve web siteleri oluyor. Birçok web sitesinde profil oluşturarak daha önce hiç deneyimi olmayan kişiler bile tasarım yaparak para kazanmaya başlayabiliyor. İlk etapta direkt gelir elde etmek zor olsa da uzun vadede tasarım yaparak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Tasarımlarınızı paylaşarak müşterilerle buluşturabilir ve sipariş almaya başlayabilirsiniz.
Bazı online platformlarda ise sistem, tamamen şirket usulü ile ilerlemekte. Bir örnekle anlatılması halinde daha anlaşılır olacaktır. ‘’AliveShoes’’ gibi ayakkabı tasarlama siteleri üzerinden deneyimlerinizi, eğitim ve kişisel bilgilerinizi ileterek işe alım sürecini başlatmış olursunuz. Kabul yazısı mail adresinize geldikten sonra ayakkabı tasarlamaya başlayabilirsiniz. Yapılan tasarımlar, sipariş edilmesi halinde baskıya gitmekte ve tasarımcıya ödeme gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemin en karlı tarafı; bir tasarım merkezi açmanız halinde yapacağınız kira, stopaj, fatura gibi ödemelerin olmamasıdır. Giderlerin az olmasıyla birlikte net kazancınız artacak, kazancınız tamamen size kalacaktır.
Bir diğer seçenek ise ‘’Bionluk’’ platformu olarak karşımıza çıkıyor. Bu platformda ayakkabı ve t-shirt tasarlama, web sitesi tasarlama, içerik üretme gibi bir çok hizmet türüne ulaşmanız mümkün. İşverenler tarafından sıkça inceleme altında olan bu platformda insanlar, yeteneklerini ve becerilerini belirten kısa yazıların yer aldığı bir profil oluşturarak kendi belirledikleri ücretlerle işlerini gerçekleştirebilmektedirler. Tasarımlarınızın ve sunduğunuz beğenilmesi halinde işverenler tarafından verilen işleri düzenli olarak yapmaya başlamanız da güzel bir ihtimaldir.

Yazı Yazarak Para Kazanmak 

Yarı Zamanlı Ayakkabı Tasarımı Yaparak Para Kazanma

Özgeçmişinizi ve tasarım örneklerinizi online ortamlarda veya yüz yüze olarak işverenlere iletmeniz ve tasarımlarınızın beğenilmesi halinde, anlaşma prensiplerine göre yarı zamanlı olarak evden veya iş yerinde ayakkabı tasarımları yapmaya başlayabilirsiniz. Bu bir önceki yönteme kıyasla biraz daha zor görünmektedir ancak deneyim kazanma ve piyasada tanınma açısından daha verimli olabilmektedir.
Haftalık veya aylık olmak üzere belirli sayıda tasarım yapmanız istenebileceği gibi sipariş üzerine de tasarım yapmanız istenebilmektedir.
Ayakkabı tasarlayarak para kazanabilmek için bu konuda az da olsa bilgi ve beceriye sahip olmak, şansınızı yarı yarıya artırabilir diyebiliriz. Bunun için online veya yüz yüze seçenekleriyle birçok eğitim mevcut. Grafik tasarım, moda tasarımı gibi farklı tasarım eğitimlerine bulunduğumuz modern çağda erişmeniz oldukça kolay. Eğitimlerle özgeçmişinizi güçlendirmenizin yanı sıra edindiğiniz bilgi ve becerilerle birlikte daha profesyonel ve tercih edilebilir tasarımlar gerçekleştirebileceğinizi de göz önünde bulundurmalısınız.
Geleceğin meslekleri arasında yer alan tasarımcılık, bir bakımdan modern çağa ayak uydurmanın da bir gerekliliği olarak görülebilir. Teknolojinin kolaylıklarıyla birlikte insanların çok daha güçlü olabileceğini kabul etmek, günümüz toplumunda bir adım ilerde olmamıza da yardımcı olacaktır. Özellikle ‘’Z Kuşağı’’ olarak adlandırılan yeni neslin pratik çözümleri, az çabayla çok iş gerçekleştirmek için buldukları yöntemler; üretimde ve hizmetlerdeki çeşitliliği artırmakla beraber hizmetlerin ve ürünlerin üretilmesindeki hızı da yarı yarıya artırmıştır da diyebiliriz. Salgın hastalıklarla birlikte evden çalışmanın tercih edilmesi, ek iş seçeneklerinin artması, freelance çalışma seçenekleriyle daha çok gelir elde edilebilir olması, insanların günlük yaşamda çalışmaya daha az vakit ayırmak istemeleri; sektördeki yöneticilerin bu tüketim çağında insan taleplerine ve isteklerine yanıt vermede zorlanması sebebiyle farklı tasarım, ürün, hizmet ve yöntemlere, kısacası yeniliklere ihtiyaç duyması; insanların evden çalışarak para kazanma yollarına yönelmelerine sebep olmuştur. Ayakkabı tasarımları yapmak da bu yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Tasarımlar arasında en çok gelir getiren yöntem olması sebebiyle de sıklıkla tercih edildiği görülmektedir. Özellikle yaratıcılığını ve becerilerini kullanarak işini zevkle yapmak isteyen, fiziksel aktivitelerden ziyade zihinsel çaba gerektiren işleri tercih eden kişiler için bulunmaz bir fırsat olduğu söylenebilir. Farklı birçok seçenekle karşımıza çıkan evden çalışma prensibiyle gerçekleştirilen tasarım işleri de bu sebeplerle sıkça başvurulan yöntemler arasında ilk sıralarda yerini alıyor. Eğer siz de yaratıcılığınıza, ev ortamında çalışma disiplininize ve becerilerinize güveniyorsanız; insanların hayallerini süsleyen ayakkabıları, belki de kendi hayallerinizdeki ayakkabıyı tasarlayarak geniş bir beğeni ağına ulaşmak için ayakkabı tasarımı yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz!


38 Yorumlar
 1. Zairex diyor

  Nasılsın yapiliyorrr

 2. Elvin diyor

  Ayakkabı tasarlayarak para kazanmak çok isterimm

 3. Caner diyor

  Para kazanacağım mükemmel bir site

  1. Polad diyor

   Nasıl yapılıyor?

 4. Ali diyor

  Çizmek isterim

 5. kaan diyor

  mantıklı

 6. Ebubekir diyor

  Para kazanmak için geldim

 7. Ebubekir diyor

  Bana para kanmak için yardım edin

 8. Şeyhmus. diyor

  Ben tasarım işinde başlayıp öğrenip ondan sonra tasarım şirketi açmayı düşünüyorum ve ben kendime güveniyorum

 9. Danger diyor

  Paraya ihtiyacım var

 10. İlkem diyor

  Bu yaz hem boş durmamak hem de para kazanmak istiyorum

 11. İlkem diyor

  Bu yaz boş durmamaj ve çok azimli bir şekilde para kazanmak

 12. Mamedob🖤 diyor

  👍🏻

 13. Menekşe diyor

  Yapabileceğime güveniyorum

 14. Kadir can diyor

  Harika

 15. kerem diyor

  eğer yapmak isterseniz yapın yapmak istemezseniz gene yapın çünkü bir gün gelecek ve hiçbir şeyin kalmayacak bu yüzden çalış

 16. süleyman hilmi çiçek diyor

  kenarında küçük havalandırma olup ayakkabıda koku onanını azaltıla bilir

 17. Nursena diyor

  T-shirt tasarlayarak para kazanma

  1. Evin aral diyor

   T-shirt tasarlamak istiyorum ama nasıl yapacam

 18. Yusuf diyor

  Ayakkabı tasarlama

  1. Betül diyor

   Bende istiyorumm

 19. Asa diyor

  Ya para kazanmaya ihtiyacım var

 20. Ada diyor

  Para kazanmaya ihtiyacım var

 21. demir diyor

  güzel bir renk rengarenk markası uydurma ve rasgele renk

 22. Yurdagül SARITAŞ diyor

  Daha önce hiç tasarım yapmadım ama imkan verilirse güzel tasarımlar ortaya çıkaracağıma inanıyorum.

 23. Damla diyor

  Güzel bir ayakkabı sizi bekliyoo

  1. Sultan diyor

   Bende tasarlamak istiyorum

 24. Surayya diyor

  Switler tasarlamak istiyorum bende

 25. Ali remzi diyor

  Bende istiyorum

 26. Işıl diyor

  Nasıl yapılıyor

 27. Evin aral diyor

  Nasıl yapacağız

 28. Excellent article. I definitely appreciate this site. Keep writing!

 29. X5ffx5xf6 diyor

  Nasıl ayakkabı tasarlaya bilirim

 30. Betül diyor

  tasarlamak istiyorum

 31. Zaur diyor

  Selam her kes için güzel iş diliyom

 32. naz diyor

  nasıl yapılıyor

 33. naz diyor

  bende yapabilirim cizimleri cokk iyi

 34. Derya diyor

  Bende çok isterim yenim bebeğim oldu ve evden çalışma fırsatı kovalıyorum nasıl başvurulur yada nasıl oluyor??

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.