Online Girişim
Para Kazanma Sanatı

Ankara Antlaşması İle Hollanda’ya Gitmek

1

Ankara Antlaşması İle Hollanda’ya Gitmek

Ankara Antlaşması ile Hollanda’ya gitmek Avrupa Birliği ve Türkiye arasında imzalanan Ankara Antlaşması ile mümkün olmaktadır. Aynı zamanda Türk vatandaşlarına Hollanda’da iş kurmak ve oturma hakkı da vardır. Bu şekilde Hollanda’da size ait olan bir iş kurabilir ve yaşayabilirsiniz. 5 yılın sonunda da süresiz kalma hakkı elde edilmektedir. Ayrıca Hollanda’da vatandaşlık için başvuruda da bulunulmaktadır. Ankara Antlaşması ile Hollanda’ya gitmek bu şekilde avantajlar içermektedir.

Hollanda Oturma İzni Başvurusu Nasıl Yapılır?

Girişimci vizesi olarak Ankara Antlaşması vizesi ile daha geniş haklar elde etmek mümkündür. Diğer yatırımcı vizelerine karşın daha küçük sermaye gerektirmektedir. 5 yıl boyunca Hollanda’da oturmanın sonunda vatandaşlık alma hakkı vardır. Bu antlaşma ile ailenizle birlikte de Hollanda’ya yerleşip eğitim ve sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ankara Antlaşması ile birçok insan İngiltere’ye yerleşmiş bulunmaktadır.

Hollanda oturma izni başvurusu için belirlenen şartlar bulunmaktadır. İlk olarak adli sicil kaydının olmaması gerekir. Kişinin Hollanda’ya gidip orada kuracağı işle ilgili eğitim almış olması gerekmektedir. Kurulacak işle alakalı tecrübe ve bu tecrübenin resmi belgelerle kanıtlanması beklenmektedir. Çünkü çalışılan dönemin görülmesi ve belirtilmesi önemlidir. İşi kurmak için yeterli şekilde birikim olması ve bu birikim kaynağının belirtilmesi gerekmektedir.
Dil bilmek şart olmamakla birlikte İngilizce veya Felemenkçe bilinmesi Hollanda tarafından daha olumlu sonuçlanmaktadır. Bu yüzden en azından orta düzeyde İngilizce bilinmesi gerekmektedir. Başvurunun olumlu sonuçlanmasında bu şart aranmaktadır.

Hollanda Ankara Antlaşmasının Avantajları Nelerdir?

Bu antlaşma ile başvuruda bulunan kişiler eşlerini ve çocuklarının Hollanda’ya götürebilmektedir. 1. Dereceden yakın olan yani anne baba, büyükanne büyükbaba gibi akrabaları da götürebilmektedirler. Başvuran kişinin yanında gidecek olan kişiler de Hollanda’da çalışabilir ve eğitim hayatlarına da devam edebilirler. Hollanda antlaşmasında belirtildiği gibi dil şartı aranmamaktadır. Ancak yine de dil olması olumlu bir etki bırakacaktır.

Başvuruda bulunan kişi işini kurup 3 yıl boyunca çalıştığı takdirde daha sonra serbest işçi olarak da çalışabilir. 5 yıl Hollanda’da kaldıktan sonra vatandaşlık için başvuruda bulunulabilmektedir. Bu vizeyi alan kişiler bu vize sayesinde Avrupa ülkelerini özgür şekilde gezebilmektedir. Tüm bu belirtilenler Hollanda Ankara Antlaşması avantajları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ayakkabı Tasarımı Yaparak Para Kazanma

Hollanda’da Şirket Nasıl Kurulur?

Hollanda bulunduğu konum itibariyle esnek ve sabit iş piyasasına sahiptir. Hollanda’da yapılacak olan işler ya da kurulacak olan şirketler yıllık denetimlerini Hollanda denetçilerine yaptırmak zorundadırlar. İlk olarak şirketin nasıl bir faaliyette bulunacağı tartışılmalıdır. Şirket için uygun unvan belirlenerek daha önce kullanılmamış olmasına dikkat edilmelidir. Sanal ofis hizmetleri ile şirketin Hollanda’da ticari adresinin olması şarttır. Daha sonra şirket ana sözleşmesi hazırlanmaktadır ve vekiller ve ortaklar tarafından imzalanmaktadır. Ankara Antlaşması ile Hollanda’ya gitmek ve burada imkanlardan yararlanmak belli bir süreç gerektirmektedir.

Noter tarafından yürütülmekte olan işlemler sözleşme, tüm gerekli görülen belgeler Adalet Bakanlığı’na gönderilmektedir. Adalet Bakanlığı sözleşmeyi ve tüm belgeleri inceleyerek görüşünü notere bildirmektedir. Bakanlığın görüşüne karşılık noterde imzasını atarak tasdik etmektedir. Ticaret siciline şirketin kaydı yapılarak şirket için hesap açılmaktadır. Belirlenmiş olan sermaye tutarı da banka hesabına yatırılmaktadır. Başvurudan sonra evrakların tamamlanmış olması ve herhangi bir sakınca barındırmaması gerekmektedir. Bu şekilde olursa vergi ve gümrük idaresine kaydınız yapılmaktadır.
Tüm bunlardan sonra şirketiniz ticaret odası tarafından resmi gazetede yayınlanmaktadır. Bu da şirketin ticaret siciline tescil işleminin tamamlanması demektir. Faaliyet göstereceğiniz sektöre bağlı olarak belirli izinlerde almanız gerekmektedir. Çevre, gıda, hastane gibi sektörler için ilgili olan yasal otoritelerden gerekli izinler alınması şarttır. Hollanda yasaları gereğince şirketler düzenli olarak muhasebe kayıtlarını tutmalı ve ticaret odası ya da vergi dairesine yıllık olarak bildirmelidir.
Hollanda’da şirketlerin bazı vergilerden muaf tutulma durumları vardır. Bunlar kurumlar vergisi, katma değer vergisi, karın şirketten çekilmesiyle birlikte ödenen vergi. Hollanda’nın kurumlar vergisi gelir vergisinden düşük olmaktadır. Kurumlar vergisi ise vergiye esas tutulan kar üzerinden alınmaktadır. Hollanda AB ülkeleri içerisinde en az vergi alan en düşük kurumlar vergisini talep eden ülkelerin başında yerini almaktadır. Belirtilenler ışığında Hollanda’ya gitmek ve iş yapmak isteyenler bu süreçleri takip etmektedir. Hollanda’da şirket nasıl kurulur? Sorusu için bu adımların takip edilmesi yeterlidir.

Ankara Antlaşması İle Hollanda En İyi İşler Nelerdir?

Ankara Antlaşmasına göre Hollanda’da meslek kısıtlaması bulunmamaktadır. Ancak seçilecek meslek uygulanabilir ve ölçülebilir olmak zorundadır. Eğer seçilen meslekte teknik beceri ne kadar çok kullanılmaktaysa o kadar olumlu değerlendirilmektedir. Yenilikçi ve katma değer olarak yüksek olan meslekler daha olumlu gözlenmektedir. Bu açıdan Ankara Antlaşması ile Hollanda en iyi işler şu şekilde sırlanabilir:
IT uzmanı, avukat, özel ders vermekte olan öğretmenler, kuaförlük – berberlik, mobil temizlik hizmetleri, oto tamirciliği, yedek parça montaj ve onarım hizmetleri. Boya badana yapan kişiler, ithalat ve ihracatçı, elektrik tamirat ve onarım, inşaat işleri, dekorasyonla ilgili tamirat ve tadilat. Halkla ilişkiler danışmanlık hizmetleri, dijital pazarlama, reklamcılık. Basım yayım hizmetleri, web tasarım ve kodlama, cafe ve bar işletmenleri. Grafik ve moda tasarımcıları, mücevher tasarımcıları, ayakkabı ustası ve tamircisi. Terzi tekstil el işçilik hizmetleri.
Özellikle daha iyi iş daha iyi eğitim için Hollanda’ya gitmek isteyenler aslında birçok avantajla karşılaşacaktır. Çünkü hem iş hem de oturma izni oldukça refah ve kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca belirtildiği gibi belirli süre sonrası Hollanda vatandaşı olabilmekte ayrı bir avantaj. Bu yüzden Ankara Antlaşması ile Hollanda’ya gitmek fikri oldukça kazançlıdır. Üstelik ailenizle birlikte gidebilmeniz daha iyi motive kaynağıdır.

Yazı Yazarak Para Kazanmak 


1 yorum
  1. zoritoler imol diyor

    Great V I should definitely pronounce, impressed with your website. I had no trouble navigating through all tabs as well as related info ended up being truly simple to do to access. I recently found what I hoped for before you know it at all. Reasonably unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or something, site theme . a tones way for your client to communicate. Excellent task..

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.