Online Girişim
Para Kazanma Sanatı

Almanya 1,5 Milyon Çalışan Arıyor

1

Almanya 1,5 Milyon Çalışan Arıyor

Almanya 1.5 Milyon Çalışan Arıyor

Almanya 1,5 Milyon Çalışan Arıyor  konusu kapsamında işsiz olan kişiler birçok araştırma yapmaktadır. Almanya’da bilindiği üzere işsizlik oranını yüzde 3 civarındadır. Ülkede işçi piyasasında 1,5 milyon kadar açık olması durumu, çeşitli Alman birimlerini harekete geçirmiştir. Farklı alanlarda işçi alımı yapılacağı duyurulmuştur. Bu iş ilanı öncelikle yurt dışında çalışmak ve kariyer yapmak isteyen kişiler tarafından merakla takip edilmektedir.
Almanya’nın çalışma şartlarının iyi olması ve yüksek maaş gibi olumlu yönleri olması, bu ülkeden yapılan ilanların yoğun bir şekilde talep almasını sağlamıştır. Özellikle garson, şoför, yuva bakıcısı ve hasta bakıcı gibi alanlarda çok sayıda işçiye ihtiyaç bulunmaktadır.
Almanya diğer ülkelere oranla geçen yılı iş konusunda başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Ayrıca ekonomik sıçramalar sayesinde tam istihdama ulaşması, çeşitli alanlarda çalışacak olan işçilere olan ihtiyacı artırmıştır. Türkiye’den de çok sayıda başvuruyu kabul edecek olan ülke çeşitli şartlar sunarak, yüksek maaşlarda işçi aramaktadır.

Almanya 2022 Yılı İçin Personel Alımı

Ülkemizde işsizlik oranının oldukça yüksek olması farklı ülkelerden yayınlanan ilanların takip edilmesine sebep olmaktadır. Özellikle bu ülkeler arasında yer alan Almanya, Türkiye’den yüksek sayıda işçi almaktadır. Almanya 2022 yılı için personel alımı yayınlamıştır. Almanya’da çalışmak isteyen ve yurt dışına gitmek isteyen birçok kişi, bu alımın şartlarını ve başvuru formunu araştırmaya başlamışlardır. Temmuz’da yapılacak olan alımlar hakkında detaylar açıklanacak olursa;
Özellikle havacılık sektöründe yoğun işçi talebi olması, sendikaların ilan yayınlamasını sağlamaktadır. Sendikalar yaz aylarında yoğun bir şekilde yaşanan hava trafiğinin etkili bir şekilde yönetilmesi ve uçuşların iptal olmaması için personel alımı yapılacağını açıklamıştır. Daha çok güvenlik ve chenk-in hizmetlerinde personel eksikliğinin yaşanması, havaalanındaki trafiğin iyi bir şekilde yönetilmemesine ve uçuşların iptal olmasına neden olmuştur.
Yapılan araştırma sonucunda 2000 kişilik personel açığı olduğu ve personel alımı için gerekli başvuruların yapıldığı söylenmektedir.
Havacılık sektörünün yanında çeşitli alanlarda da yapılacak olan personel alımlarının yakından takip edilmesi ve başvuru tarihlerinin kaçırılmaması büyük önem taşımaktadır. Almanya 1,5 milyon çalışan arıyor konusu kapsamında birçok ilanın yayınlanacağı bildirilmektedir.

Almanya İşçi Alımında İstihdama Açık Olan Meslekler

Binlerce hatta milyonlarca kişi tarafından 2022 Almanya işçi alımı merak uyandırmaktadır. Almanya işçi yasası kapsamında bu ülkenin 61 yıl sonra Türkiye’den işçi alacağını duyurması, Almanya’da çalışmak isteyen vatandaşlara iyi bir imkân sağlanmıştır. İşçi alanında ve akademik alanda yapılan iş ilanları, farklı şartları barındırmaktadır. Özellikle yükseköğretim ve akademik alanda yapılan ilanlarda, Almanca dilinin bilinmesi büyük önem taşımaktadır. Akademik alanda genellikle mühendis, sağlık kadroları, akademisyen ve diğer işçilik meslekleri dikkat çekmektedir. Ancak günümüzde Almanya’da istihdam ihtiyacı bulunan meslekler açıklanacak olursa;
Çocuk yetiştiricileri
Aşçı
Sağlık hizmetleri personelleri
İnşaat işçileri
Gastronomi
Hemşire, hasta bakıcı ve yaşlı bakım personelleri
Metal ve ağır sanayi işçileri
Güvenlik görevlileri
Vasıflı işçi
İnternet teknolojisi alanlarında hizmet veren personeller
Elektrik mühendisi ve elektrik alanında çalışabilecek olan işçiler
Eğitim ve akademik alanda çalışan kişiler
Kaynakçı
IT teknisyenleri

Ankara Antlaşması İle Hollanda’ya Gitmek

Almanya İşçi Başvurusu Formu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Almanya’da çalışabilmek ve iş başvurusu yapabilmek için gerekli olan evrakların tamamlanması ve çalışacak konumda olunması gerekmektedir. Almanya işçi başvurusu için gerekli olan evraklar arasında birçok nokta oldukça önemlidir. Açıklanacak olursa;
Öncelikle özgeçmişi anlatan bir form doldurulmalıdır. Bu formun Almanca doldurulması gerekebilir. Örnek formatta doldurulmuş birçok form bulunmaktadır. Bu formlar incelenerek düzgün bir özgeçmiş oluşturulabilir.
Kimlik, ehliyet fotokopisi, sabıka kaydı, nüfus kayıt örneği, CV, sağlık raporu, diploma, yerleşim yeri belgesi, mesleki yeterlilik belgesi, 3 yıllık geçerlilik belgesine sahip pasaport, 6 adet son 6 ay içinde çekilmiş pirometri fotoğraf ve geçmiş çalışma dönemine ait SGK belgesi gibi tercümesi yapılmış, gerekli olan evraklar hazırlanmalıdır.
Çalışma izninin alınabilmesi için gerekli olan birçok evrak bulunmaktadır. Bunlar; Bordrolu SGK hizmet dökümü, en az 1 sene süreli pasaport, 3 adet pirometri fotoğraf, Almanya’da çalışmak için gidilecek firma ile yapılan sözleşme, Almanca ile yazılmış özgeçmiş ve iyi niyet mektubu, mesleki yeterlilik belgesi, diploma, yabancı dil sertifikası ve e-devlet destekli Almanca tercüme edilmiş nüfus kayıt örneğidir.
Almanya’da çalışmak için gerekli olan mavi kart başvurusu için gerekli olan evraklar, çalışma izni alabilmek için gerekli olan evraklarla çoğunlukla aynıdır. Sadece transkript örneğini ekleyerek mavi kart başvurusu yapılabilir.

Ayakkabı Tasarımı Yaparak Para Kazanma

Almanya İşçi Başvurusu Şartları

Almanya’da çalışmak isteyen kişiler çoğunlukla havaalanı iş başvurusu ve detayları büyük önem taşımaktadır. Çünkü Almanya havaalanında çalışan işçilerin maaşları 6 bin Euro olarak belirlenmiştir. Almanya hava taşımacılığı ekonomisi birliği yapılacak alım hakkında gerekli olan şartları açıklamıştır. Almanya havaalanı işçi başvurusu şartları açıklanacak olursa;
Alman güvenilirlik kontrollerinin gereksinimleri karşılaması
A2 seviyesinde Almanca konuşabilme
Tehlikeli madde konusunda eğitimlerin tam ve alınmış olması
Hava yolu birliği gerekliliklerini karşılayan sertifika
Yukarıda belirtilen şartları taşıyan kişilerin, 2000 kişilik iş başvurusuna başvurabilmesi mümkündür.

Almanya İşçi Maaşları 2022

Ülkemize oranla Almanya’da yüksek maaşlarda çalışmak mümkün hâle gelmektedir. Almanya işçi maaşları yapılacak işin türüne ve yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Ancak 2022 yılı askeri ücretin 1.700 Euro olarak belirlenmesi kapsamında saatlik olarak 9,82 Euro kazanmak mümkündür. Almanya’da daha çok aranan mesleklerden biri olan şoförler, ciddi anlamda yüksek maaşlar elde edebilmektedir. Yuva eğitmeni, bakıcı ve hemşirelerde yüksek maaş alan çalışanlar arasında yer almaktadır. Bu noktada Almanya 1,5 milyon çalışan arıyor sorusu kapsamında yer alan meslekler ve başvuru şartları ilerleyen günlerde daha net bir şekilde açıklanacaktır.


1 yorum
  1. Azər diyor

    Merhaba Ben Almanya Işçi Olarak Çalışmak Istiyorum 🙂

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.