Online Girişim
Para Kazanma Sanatı

Adım Atarak Para Kazanmak

12

Adım Atarak Para Kazanmak

İnsanlar evde otumaktan sıkılırlar. Bir şeyler planlamak, bir yerlere gelmek, vakit geçirmek, spor yapmak için nerdeyse her gün belli bir şekilde yürürler. İnsanlar bunu yaparken sırf genel olarak kafa dağıtmak için yaparlar ya da bir yerleri gezmek için ve alışveriş yapmak için çıkarlar bunlar genelde yapılan olgular ama insan bazen sırf çalışmak ile para kazanmak yerine hava alarak eğlenerek vakit geçirerek daha doğrusu yürüyerek para kazanmak ister. Yürüyerek nasıl para kazanılır, yürüyerek para kazanma uygulamaları nelerdir ve Yürüyerek Para Kazanma uygulamalarından hangileri 2021’de güncel kullanılıyor? Şimdi gelin bunları açıklayalım.

1.Yürüyerek Para Nasıl Kazanılır?

Yürüyerek para kazanmak aslında birçok yolu var öncelikle ilk olarak şunu söyleyebilirim ki yürüyerek para kazanmanın ilk yöntemi aslında köpek gezdirmek diyebiliriz. Aslında bu yöntem daha temiz, doğaya yatkın bir yöntemdir. Bazı uygulamalara kaydolup sizin bilgilerinizi öğrendikten sonra sizi online mülakata çağırıyorlar. Size gereken bilgileri veriyorlar. Bu bilgiler arasında köpeğin alerjisi olduğu bir şeyler olabileceği gibi, yemeyi çok sevdiği yiyecekler olabilmektedir.

Uygulamaya kaydolduktan sonra eğer o uygulamadan onay alırsanız sizin adınız soyadınızı olan bir profil oluşturuluyor. Sizin o köpeği aldıktan sonraki hareketleriniz konum yolu ile uygulama üzerinden köpeğin sahibi tarafından izlenebilmektedir. Ve bu olay her gün gerçekleşiyor. Bu uygulamalarda çalışma saatlerinizi ve çalışma günlerini de kendiniz belirleme imkanına sahipsiniz. İşinizde ne kadar iyiyseniz, köpeğin sahibi de sizin hakkınızda profilinize olumlu yorum bırakabiliyor ve yüksek puan verebiliyor. Eğer köpeğin sahibini memnun edemezseniz, profilinizde olumsuz yorumlar ve düşük puanlar olacaktır. Bu da sizin bir daha bu uygulama üzerinden iş almanızı zorlaştırmaktadır.

Yürüyerek para kazanma için birçok yol bulunmakta ve köpek gezdirip hem yürüme hem de para kazanma olanağından bahsettik. Bunun haricinde yürüyerek para kazandıran uygulamalar 2021 listemizden, bir uygulama seçip para kazanmanızda mümkündür.
Yürüyerek Para Kazanmak 2

Yürüyerek Para Kazandıra Uygulamalar

 LYMPO

Yürüyerek Para Kazanma başlığı altında ilk teknolojik uygulamamız Lympo. Bu uygulama sizin daha çok egzersiz yapmanız için yaratılmış bir uygulama olduğu kesin. İnsanlar Lympo gibi uygulamalar kullanarak ayda ortalama 15 dolar gelir elde edebiliyorlar. Aslında normalde yaptığımız veya yapmak zorunda olduğumuz için para kazanıyoruz. Bu da herkesin isteyeceği türden bir şeydir.

Lympo kripto para birimleriyle para kazanarak, uygulama içerisinde yer alan spor ürünlerine karşı hediye çeki kazanmanıza yardım ediyor ve indirim sağlayabiliyorsunuz. Android ve İOS cihzlarda çalışan bu uygulama sizi daha çok motive edip daha çok dinç kalmanıza sepeb olucak. Bu Lympo uygulaması özellikle İOS kullanıcılarına daha iyi fıratlar sunuyor Bu uygulama Apple Health’e yerleştirelerek İOS kullanıcılarını daha iyi motive etmekte.

PEOPLE WALKER

Yürüyerek Nasıl Para Kazanılır başlığı altında ki ikinci uygulamamız ise People Walker. Bu uygulama daha çok sosyalleşmek için ayrılmış diyebiliriz. Bu uygulamayı kullanan insanlar birbirleriyle beraber yürüyebilirler, tanışabilirler ve arkadaşlık kurabilirler ama ne kadar da sosyalleşme uygulaması olsa bile yürüyüşe teşvik eden bir uygulamadır. Bu uygulama genel olarak Amerika’da aktif ama yakın zaman da küresel pazara açılması bekleniyor.

ACHIEVEMENT

Achievement, birtek size yürüyüş şansı sunmuyor hem yürüyüş hem çeşitli egzersizler yaparak size ödeme yapan bir uygulama diyebiliriz. Böylece bisikletle, yüzerek, koşarak ya da herhangi bir egsersiz farketmez her türlü para kazanmanız mümkün. Uygulama içerisinde gerçekleşen her etkinliğe katılım gerçekleştirmeniz mümkündür. Yemeklerinizi, uyku ihtiyaçlarınızı, kilo değişimlerinizi ve sosyal medya sitelerini Achievement’e kaydederek ve bu işlemlerin her biri için 6 puan değerinde bir kazanç elde ediyorsunuz.

Gün içinde yaptığınız her bir egzersizden tam olarak 80 puan kazanıyorsunuz. Toplam 10.000 puan topladığındığınızda 10$ kazanıyorsunuz. Bu para banka hesabınıza yatırılabilir veya uygulamadaki hayır kurumlarına bağışta bulunabilirsiniz. Tabi 10.000 puan biriktirmek ortalama 4 aylık bir aktiviteye tekabül etmektedir. Yürüyüş yaparak para kazanma programı olan Achievement puanlama sisteminin düşük olduğu hakkında birçok şikayet de görebilirsiniz.

Sonuç olarak bu uygulama üzerinden 1 yıl içerisinde 30$ gibi bir rakam elde edebilirsiniz. Ayrıca egzersizler hariç diğer anketleri de tamamlayarak para kazanma seçeğiniz artar. Gördüğünüz üzere pek para kazanamıyorsunuz ama paradan daha önemli olan sağlığa yatırım yapıyorsunuz. Bu uygulama sayesinde sağlıklı beslenecek, spor yapacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz.

Sweatcoin Uygulaması

Yürüyerek para kazanma uygulaması dendiğinde ilk akla gelen markalardan birisi de bu uygulamadır. Sweatcoin uygulaması 10 milyondan fazla kullanıcı sayısına ulaşmış bir yürüyüş aktivitesine sahip olan bir uygulamadır. Gün içerisinde yaptığınuz adım sayısına göre kazanç vermekte onun dışında spor ve diğer egsersizlere de ödüller vermektedir. Kazandığınız parayla uygulama içerisindeki mağazadan alışveriş yapabilmeniz mümkün. Düzenli olarak bu uygulamayı kullanırsanız yılda ortalama 300 dolar kazanabilirsiniz.

 Rover Köpek Uygulaması

Rover, dünya çapında en çok kullanılan evcil hayvan bakıcılığı uygulamasıdır. Uygulama köpek sahibi olan kişileri gezmeye teşvik etmektedir. Köpek bakıcıya teslim edip bu uygulamayı kullanan kişiler GPS ile anlık takip yapabilmektedir. Bu işlemlerin sonucunda bakıcı para kazanmaktadır. Hem yürüyerek hem de köpek gezdirerek para kazanmanız bu uygulama ile mümkündür.

Runtopia

Runtopia uygulaması sizlere fitness, koşu ve yürüyüş yaparak para kazanma konularında teşvik ediyor. Ayrıca uygulamayı sosyal medya mecrası olarak kullanan bir çok kişi de bulunmakta. Uygulama içöerisinde kazanılan paraları alabilmeniz için paypal hesabınız olmalı. Paypal ülkemizde bir süre önce yasaklandı ama ilerleyen zamanlarda farklı ödeme yöntemleri eklenebilir. Paypal bozumu yapan kişilerin olduğunu da belirtelim. Uygulamada kazandığınız paraları mağazada harcayabilir ya da Amazon gibi uygulamalarda hediye kuponu olarak kullanabilirsiniz.

 

 

 


12 Yorumlar
 1. Uğur diyor

  Para kazanmaya geldim

 2. Sami diyor

  Sağlıklı yürüyüş le para kazanmak için geldim

 3. Aida diyor

  Cocuk gezidiriyorum oyle olur mu sonucta adin atiyorum 3saat

  1. Nergis diyor

   Adım atarak hem sağlıklı kalmak hem de ödül kazanmak için adım para uygulamasını kullanabilirsiniz davet kodumu kullanarak puanınızı artırabilirsiniz kodum :HRANKSY

  2. Cem diyor

   Para kazanmak icin geldim !!

 4. Mihriban diyor

  Sağlıklı yürüyüş için

 5. Servet diyor

  Para kazanmak istiyorum

 6. Nursena diyor

  Para kazanmaya geldik

 7. Mira diyor

  Adım atarak para kazanmaya geldik

 8. Adım at para kazan diyor

  Konular mükemmel olduğu gibi site teması da içeriğe müthiş uyum sağlamış. Tebrikler

 9. Adım at para kazan diyor

  Yazınız için teşekkürler. Bu bilgiler ışığında nice insanlar bilgilenmiş olacaktır.

 10. Arda diyor

  Para kazanmaya geldim

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.